Skuteczne prowadzenie biznesu nie przychodzi bez wyzwań. Oprócz oceniania sprzedaży, codziennie trzeba zarządzać mnóstwem ruchomych części. Jednym z nich jest przetwarzanie płatności.

Jak masz przetwarzać płatności w różnych formach z dokładnością i minimalnym wysiłkiem?

To właśnie tam procesor innej firmy wykonuje za Ciebie najcięższą robotę. Po zintegrowaniu z procesem sprzedaży odblokowuje możliwość płynnego pobierania płatności we wszystkich formach bez konieczności posiadania własnego konta handlowego.

Poniżej opisujemy, jak działa zewnętrzny procesor płatności, zalety i wady korzystania z niego oraz jak wybrać najlepszy procesor zgodnie z potrzebami biznesowymi.

Co to jest zewnętrzny podmiot przetwarzający płatności?

Zewnętrzny procesor płatności zapewnia konta handlowe, które umożliwiają firmom przyjmowanie płatności kartą przy minimalnym wysiłku. Oznacza to, że sprzedawca nie musi przechodzić przez proces otwierania zastrzeżonego konta bankowego sprzedawcy, aby zarządzać swoimi transakcjami.

Ciągłe innowacje technologiczne w obszarze finansów ułatwiły detalistom — zarówno stacjonarnym, jak i internetowym — bezproblemowe i bezpieczne zarządzanie transakcjami dokonywanymi za pomocą płatności kartą.

Jak działa przetwarzanie płatności przez osoby trzecie?

Rozwiązanie do przetwarzania płatności innej firmy działa podobnie do zastrzeżonego konta handlowego. Główna różnica polega na sposobie zarządzania każdym kontem.

Niezależnie od tego, czy firma korzysta z zewnętrznego procesora, czy decyduje się na własne konto handlowe, oba konta są zbudowane tak, aby dokładnie otrzymywać płatności.

Każdy z nich agreguje sprzedaż i niezawodnie deponuje ją na koncie bankowym Twojej firmy po uiszczeniu wszelkich opłat manipulacyjnych.


Przejmij kontrolę nad przepływem gotówki

Zawsze wiedz, kiedy spodziewać się wypłat. Każdy approach Shopify obejmuje Shopify Payments, który umożliwia śledzenie sprzedaży i płatności w sklepie i online z tego samego biura.


Zewnętrzne podmioty przetwarzające a dostawcy kont handlowców

Istnieje kilka głównych różnic między sposobem działania zewnętrznych procesorów płatności a dostawcami kont handlowców.

Dostępność

Korzystanie z opcji procesora płatności innej firmy na własnym koncie sprzedawcy oznacza, że ​​być może będziesz musiał poczekać nieco dłużej, aby uzyskać dostęp do swoich środków.

Oczywiście wiele kwestii związanych z logistyką dotyczącą tego, kiedy i w jaki sposób można uzyskać dostęp do środków, będzie zależeć od wybranego przez Ciebie zewnętrznego procesora lub dostawcy konta handlowego. Na przykład, gdy otworzysz konto płatnicze innej firmy z procesorem takim jak Stripe, Twoja pierwsza wypłata nastąpi siedem dni po pomyślnym przetworzeniu pierwszej płatności.

Stamtąd, w zależności od kraju, z którego się zarejestrowałeś, wypłaty są wypłacane w sposób ciągły. Konta w United states otrzymują zaplanowane wypłaty w cyklu dwudniowym. (Dostępność funduszu i harmonogramy wypłat różnią się w zależności od procesora.)

Zarządzanie funduszami

Wybranie bezpośredniego konta handlowego dla Twojej firmy oznacza, że ​​Twoje konto będzie przeznaczone wyłącznie do zarządzania środkami Twojej firmy. Nie dotyczy to zewnętrznych podmiotów przetwarzających płatności.

Zewnętrzne procesory grupują Twoje środki z setkami, jeśli nie tysiącami innych środków handlowych na jednym koncie. Za pomocą tagów są w stanie zweryfikować, które środki i transakcje należą do Twojej firmy.

Skalowalność

Wraz ze wzrostem Twojej firmy będą rozwijały się Twoje transakcje i opłaty. W miarę skalowania dojdziesz do punktu, w którym uzależnienie od zewnętrznego procesora płatności może nie być najbardziej opłacalnym wyborem. Z drugiej strony małe firmy mogą nie musieć ponosić kosztów własnego konta handlowego. Poniżej określonego rozmiaru najlepiej wybrać tańszą opcję innej firmy.

Proces zatwierdzania

Zazwyczaj konta podmiotów zewnętrznych zajmujących się przetwarzaniem płatności są łatwe do otwarcia. W większości przypadków jest to natychmiastowy proces po podaniu informacji o firmie i połączeniu konta firmowego. Zwykle wymaga posiadania konta bankowego, które akceptuje przelewy elektroniczne.

Otwarcie konta sprzedawcy trwa jednak dłużej – może nawet tygodni. Dzieje się tak, ponieważ wymaga dłuższego procesu weryfikacji, który obejmuje określone środki zgodności.

Otwarcie konta handlowca wymaga również pozytywnej zdolności kredytowej. Zwykle proszą również o twoje osiągnięcia finansowe wszelkie wcześniejsze konta handlowe muszą zostać ujawnione. Jeśli zdecydujesz się na konto sprzedawcy, musisz być również gotowy do przestrzegania określonych wymagań dotyczących konta, aby utrzymać dobrą opinię.

ZACZYNAJ: Shopify Payments to najszybszy sposób na rozpoczęcie przyjmowania płatności osobiście, online i w podróży. Jest on zawarty we wszystkich planach Shopify POS, dzięki czemu możesz pominąć długie aktywacje stron trzecich i szybciej przejść od konfiguracji do sprzedaży.

Ryzyko konta

Wreszcie, czynniki ryzyka różnią się między zewnętrznym procesorem a dostawcą konta handlowego. Chociaż zewnętrzne podmioty przetwarzające płatności są popularne ze względu na wygodę, są również bardziej podatne na nagłe przerwy w harmonogramach wypłat, zawieszanie konta, a nawet możliwe rozwiązanie. Jeśli chodzi o ryzyko związane z kontem, dostawca konta handlowego jest zwykle bardziej stabilną opcją, z mniejszą szansą na nagłe zawieszenie lub zamknięcie konta.

Plusy i minusy zewnętrznych podmiotów przetwarzających płatności

Innymi słowy, tak czy inaczej są argumenty. Na przykład:

Plusy

 • Łatwa konfiguracja konta
 • Dużo mniejsze zaangażowanie niż bezpośrednie konto sprzedawcy
 • Długa lista akceptowanych opcji płatności
 • Przyjazny dla małych agency
 • Elastyczne warunki użytkowania
 • Jedno scentralizowane rozwiązanie dla wszystkich Twoich potrzeb płatniczych

Cons

 • Często wyższe opłaty transakcyjne niż bezpośrednie konto handlowe
 • Obsługa klienta może nie być najlepsza, w zależności od dostawcy
 • Wymaga okresu oczekiwania na dostęp do środków

Ogólnie rzecz biorąc, zalety zewnętrznych procesorów płatniczych przeważają nad wadami. Zwłaszcza jeśli opłaty są niższe, korzystanie z opcji innej firmy jako kompleksowego rozwiązania, które zajmuje się procesem zarządzania funduszami, jest bardzo wygodne.

Jak wybrać zewnętrznego procesora płatności

 • Koszt i opłaty
 • Integracje
 • Obsługa klienta
 • Akceptowane płatności
 • Wsparcie międzynarodowe i przewalutowanie

Wybór zewnętrznego procesora płatności wymaga dokładnego przyjrzenia się konkretnym funkcjom, które mu towarzyszą. Obejmują 1:

Koszt i opłaty

Opłaty mogą się znacznie różnić między podmiotami przetwarzającymi płatności. Niektóre pobierają opłatę miesięczną in addition procent płatności kartą w zależności od tego, czy jest to transakcja osobista, czy on the internet.

Opłaty te szybko się sumują.

Porównując opcje innych agency, zastanów się, jak będą się układać miesięczne koszty i opłaty w zależności od średniej wielkości sprzedaży.

Należy pamiętać, że niektóre zewnętrzne podmioty przetwarzające mogą oferować niższe opłaty transakcyjne, ale mogą również wymagać wyższej miesięcznej płatności lub oferować ograniczoną obsługę klienta.

WSKAZÓWKA Professional: Shopify Payments jest zawarty we wszystkich planach Shopify POS, nie są wymagane żadne opłaty rejestracyjne ani konfiguracyjne. Lepiej kontroluj przepływ gotówki i płać tę samą wstępnie wynegocjowaną stawkę za wszystkie karty kredytowe, zaczynając od 2,4% + ,00 USD.

Integracje

Jak łatwo można zintegrować zewnętrzny procesor płatności z istniejącym stosem technologicznym? Jeśli nie będzie w stanie zintegrować się z Twoim systemem, nie będziesz mógł przetwarzać transakcji.

Zapewnienie, że procesory płatności oferują odpowiednie integracje, uchroni Cię przed bólami głowy w przyszłości. Na przykład Shopify Payments jest w pełni zintegrowany z Shopify POS. Umożliwia to ujednolicenie wszystkich danych sprzedażowych. Twoja sprzedaż on line i offline jest obsługiwana i rozliczana — coś, czego wielu głównych zewnętrznych dostawców usług płatniczych nie jest w stanie zrobić.

Obsługa klienta

Łatwo jest traktować obsługę klienta jako refleksję – dopóki nie potrzebujesz dostępu do swoich środków, a Twoje konto zostało zamrożone bez powodu.

Zapewnienie, że zewnętrzny procesor płatności dba o oferowanie dokładnej obsługi klienta, powinno mieć wpływ na Twój ostateczny wybór. Zwłaszcza jeśli planujesz długoterminową współpracę z procesorem płatności, musisz wiedzieć, że będzie on służył Ci pomocą w sytuacjach awaryjnych.

Akceptowane płatności

Różne procesory płatności akceptują różne karty. Na przykład Shopify Payments akceptuje:

 • Wiza
 • karta MasterCard
 • American Express
 • Odkryć
 • Klub Diners
 • Elo
 • JCB

Zanim wybierzesz firmę obsługującą płatności, upewnij się, że akceptuje ona typy kart, z których Twoi klienci najczęściej korzystają.

ZACZYNAJ: Dzięki Shopify Payments możesz akceptować wszystkie popularne metody płatności i waluty lokalne, aby zapewnić wygodną obsługę transakcji o wysokim poziomie konwersji w swoich sklepach i on the net.

Wsparcie międzynarodowe i przewalutowanie

Czy jesteś międzynarodową firmą, która potrzebuje zewnętrznego procesora obsługującego międzynarodowe waluty on the web? Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, które podmioty przetwarzające płatności mogą to zrobić.

Łatwiej będzie Ci otrzymywać środki, zapewniać zwroty i rozstrzygać wszelkie spory, które mogą się pojawić. Unikniesz również przerzucania kosztów konwersji na swoich klientów.

Przykłady zewnętrznych podmiotów przetwarzających płatności

Prawdopodobnie już natknąłeś się na — lub nawet używasz — niektórych zewnętrznych procesorów płatniczych. Kilka dobrze znanych nazw to:

 • PayPal
 • Ingenico
 • Cyberźródło
 • Należny
 • Płatności Amazon
 • Tipalti
 • Braintree
 • BitPay
 • Płacimy
 • Naszywka
 • Adyen

Pulpit nawigacyjny Shopify Payments

Platformy handlowe, takie jak Shopify Payments, to również inna opcja. Za pomocą oprogramowania oferuje wbudowane możliwości przetwarzania płatności przy użyciu zewnętrznych sprzedawców.

Możesz bezproblemowo akceptować płatności kartą kredytową, a także inne popularne opcje płatności. Dzięki bezpiecznym kasom 3D i serwerom zgodnym z PCI, płatności są bezpieczne, gdy zarządzasz przepływem gotówki i masz pełny wgląd w swoje transakcje.

Czy zewnętrzny procesor płatności jest odpowiedni dla Twojego sklepu?

Jeśli optymalizujesz pod kątem wygody, niskich opłat i minimalnych problemów, najlepszym rozwiązaniem jest zewnętrzny procesor płatności. Ułatwia start out-upom i rozwijającym się małym firmom bezpieczne zarządzanie płatnościami kartą bez konieczności zmagania się z konfiguracją zaplecza technicznego, aby wszystko działało.

Dobrą wiadomością jest to, że łatwo jest zacząć korzystać z opcji płatności innych agency. Gdy już dokonasz wyboru, wystarczy otworzyć konto i połączyć je z platformą sklepu.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny w poinformowaniu Cię, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze firmy obsługującej płatności.

Zacznij od razu przyjmować płatności osobiste

Płatności Shopify jest zawarty we wszystkich planach Shopify POS, nie są wymagane żadne opłaty rejestracyjne ani konfiguracyjne. Pomiń długie aktywacje stron trzecich, akceptuj wszystkie popularne metody płatności, otrzymuj wypłaty szybciej i zarządzaj finansami swojej marki z Shopify.