Historia się powtarza, podobnie jak stylish w modzie lat 90. W popkulturze znaczenie lat 90. jest niezaprzeczalne. Tamta period dała nam kilka wielkich modowych hitów i braków. Nawet te dzieciaki, które nie urodziły się w ostatniej dekadzie XX wieku, przebierają się w ten sposób, aby zamieszczać zdjęcia inspirowane stylem retro. Ta dekada miała tak żywą scenę modową, że nawet dziś niektóre z trendów vintage można dostrzec na największych wybiegi mody.

1. Minimalistyczna biżuteria powraca

Jednym z najlepszych trendów mody lat 90. była prosta i elegancka biżuteria. Potem przyszły lata 2000 i proste kolczyki stały się dużymi obręczami, łańcuszki stały się większe i bardziej masywne, a delikatne bransoletki zostały zastąpione wyrazistymi bransoletkami. Na szczęście lata 2020 ponownie zmierzają w kierunku minimalistycznej trasy.

Zwykła biżuteria ze srebra i złota jest używana przez celebrytów tylko po to, aby nieco poprawić ich wygląd. Nie inwestuj w duże, wyraziste naszyjniki i kolczyki, których nie będziesz w stanie sparować z wieloma strojami, kupuj te elementy, z których będziesz najbardziej korzystać. Nawet najmodniejsi z A-Listerów noszą małe, gładkie obręcze z prostym łańcuszkiem, 10 wygląd jest świetny, że bez względu na płeć lub zawód możesz łatwo kołysać 10 minimalistyczny wygląd.

2. Któtkie bluzki Już nie są oburzające

Te kobiety, które były młode w latach 90., wciąż mają zdjęcie w crop topach i dżinsach z niskim stanem jako pamiątkę ich dzikiej młodości. Crop topy z szortami z niskim stanem lub dżinsami były jednym z najbardziej ostrych stylizacji tej dekady. Potem przyszła Christina Aguilera i uczyniła to jeszcze bardziej skandalicznym. Dla niektórych było to za dużo i po tym trend zaczął słabnąć. Teraz, w latach 20. XX wieku, kiedy modne są dżinsy z wysokim stanem, krótkie bluzki również znalazły odkupienie. Teraz można je łatwo nosić bez osądzającego spojrzenia.

3. Mama Dżinsy są niezbędne dla dobrej estetyki

W większości sitcomów z lat 80. i 90. można dostrzec postać kobiety w średnim wieku, która przez cały czas nosi tylko dżinsy mom. Różnica polega na tym, że w tamtych czasach tylko „niefajne” postacie go nosiły, ale dziś jest to wygląd wielu supermodelek. Od Kendall Jenner po Gigi Hadid, wiele supermodelek zostało klikniętych w workowatych dżinsach i sprawiają, że wygląda super fajnie.

Nie tylko celebrytki, ale także workowate dżinsy zyskały aprobatę estetycznych influencerów Insta/Pinterest. Zwykle łączą je z koszulą, która ma jakiś vintage, a ich retro wygląd jest dopracowany.

4. Neonowe kolory Dodaj do atmosfery

Niezwykle łatwo było dostrzec zabawną postać w programach telewizyjnych z lat 90. Trzeba było tylko szukać faceta lub dziewczyny, którzy nosili najbrzydsze ciuchy w neonowych kolorach. Cóż, tabele się odwróciły, teraz fajne dzieciaki noszą fiolet z żółtym i jasny róż z zielonym. Nie tylko w sukienkach, ale także neonowe eyelinery są w tej chwili dość duże. Porzuć na chwilę swój klasyczny czarny eyeliner i poeksperymentuj ze wszystkimi ładnymi kolorami. Rozejrzyj się, a znajdziesz tych, którzy wolą prostsze stroje, nadal dodają tego neonowego popowego koloru, nosząc odjechane buty.

5. Brązowe usta wyglądają na wyrafinowane

Matowe pomadki w rustykalnym tonie były ulubionym kolorem ust w latach 90-tych. Rachel Greene, największa ikona mody lat 90., nosi głównie brązową szminkę we wszystkich dziesięciu sezonach Good friends. Następnie, w 2000 roku, Matte zajął tylne siedzenie i wszystko stało się błyszczące. Po błyszczeniu w latach 2010 królowały różowe szminki, ale teraz dzięki Kardashianom rustykalne odcienie powracają. Teraz nie znajdziesz wielu celebrytów noszących różową szminkę, ich makijaż dopełnia tylko brązowy odcień do ust.

Witajcie Czytelnicy! Mam nadzieję, że podobał Ci się ten put up. Proszę o sugestie dotyczące tematu mojej listy Upcoming Leading 5 w komentarzach poniżej!