Tesco zrekrutuje 15 000 do świątecznych prac – Retail Times

Dobra wiadomość dla studentów poszukujących pracy i rodzin, które chcą zrekompensować rosnące rachunki, które chcą wrócić do siły roboczej – Tesco chce usłyszeć od Ciebie.

W tym roku Tesco rekrutuje 15 000 tymczasowych współpracowników w całej Wielkiej Brytanii, aby pomóc klientom w pracowitym okresie świątecznym.

Praca będzie polegać głównie na pracy w supersklepach Tesco i sklepach Further na wczesne, dzienne lub wieczorne zmiany, tak aby potencjalni kandydaci mogli znaleźć dla siebie okazję.

Rachel Bushby, dyrektor ds. ludzi w Tesco, powiedziała: „Wiemy, że w tej chwili są ciężkie czasy, więc jest to dobra okazja dla każdego, kto chce zwiększyć swoje dochody w okresie świątecznym lub musi znaleźć odskocznię z powrotem do świata praca.

„Praca jest tradycyjnie popularna wśród studentów, którzy chcą zarobić dodatkowe pieniądze podczas wakacji, a także osób, które po prostu chcą pomóc swojej lokalnej społeczności cieszyć się wspaniałymi Świętami Bożego Narodzenia.

„Ludzie, których szukamy, to ci, którzy dobrze pracują w zespołach, są elastyczni, a także uwielbiają pomagać innym i są przygotowani do szczególnego wysiłku, aby to osiągnąć”.

Nowi koledzy pomogą supermarketowi zaspokoić wysoki popyt, ponieważ klienci będą szukać świątecznych oszczędności – zwłaszcza, że ​​Tesco właśnie zablokowało niskie ceny na ponad 1000 produktów do 2023 r. – a także pomogą kupującym uzyskać ekskluzywne oferty cen Clubcard przy kasie.

Gdy okres sezonowy dobiegnie końca, koledzy bożonarodzeniowi mogą ubiegać się o dowolne stałe stanowiska dostępne w sklepach Tesco.

Jedną z osób, która zrobiła to samo w zeszłym roku, jest asystent klienta Mehboob Ismail z Manchesteru, który pracuje w lokalnym supermarkecie Cheetham Hill.

Mehboob, lat 50, przez wiele lat był operatorem maszyn w innej firmie, ale stracił pracę, gdy wybuchła pandemia.

W listopadzie ubiegłego roku, kilka dni po utracie pracy, złożył podanie o tymczasową, świąteczną pracę dla Kolegi, a wspaniałą wiadomością jest to, że nadal tam jest, pracując w dziale produkcji sklepu po prawie roku.

Mehboob powiedział: „Uwielbiam być częścią większego zespołu, a wszyscy koledzy i menedżerowie są przyjaźni i wspierają. Najważniejszym wydarzeniem dla mnie jest powierzenie odpowiedzialności za opiekę nad alejkami wielkich wydarzeń sezonowych podczas Świąt Bożego Narodzenia.

„Moja rada dla każdego, kto rozważa podjęcie pracy w świątecznym koledze, brzmi: „po prostu spróbuj, nie masz nic do stracenia”.

„Znalazłem się bez pracy w bardzo trudnym czasie, ale Tesco dało mi szansę, w moim wieku bez kwalifikacji i nadal jestem tutaj jako stały kolega, z gwarancją zatrudnienia i uwielbiam tu pracować”.

Każdy zainteresowany świąteczną pracą w Tesco powinien zgłosić się do: www.tesco-professions.com/festive

Leave a Reply