Srebro Sterling vs. Fine Silver: Porównanie

Historia srebra

Srebro od tysięcy lat jest chwalone za jego piękno i siłę. Zanim zostało użyte w biżuterii, do wyrobu monet używano srebra. Jest często używany do srebrnej biżuterii, takiej jak srebrne pierścionki, srebrne kolczyki, srebrne bransoletki i srebrne naszyjniki. Czyste srebro jest naturalnie miękkie. Jednak ten piękny metal można wzmocnić, aby uzyskać mocne i trwałe elementy. Każda z nich ma swoje zalety pod względem srebra szterlingowego w porównaniu ze srebrem drobnym.

Dwa rodzaje srebra

Do wyrobu biżuterii używa się dwóch głównych rodzajów srebra:

  • Srebro próby.
  • Znakomite srebro.

Oba rodzaje srebra pochodzą z czystego srebra. Jak wspomniano powyżej, czyste srebro jest miękkie i łatwo ulega uszkodzeniu. W rezultacie do srebra dodawane są dodatkowe metale w celu zwiększenia wytrzymałości, trwałości i odporności na uszkodzenia.

Srebro

Srebro monetarne jest bardziej stopem, co oznacza zmieszanie z innymi metalami i srebrem. Miedź jest zwykle metalem dodawanym w celu utworzenia stopu. Ponadto w celu utworzenia stopu można mieszać inne metale, takie jak cynk, platyna i bor.

Aby wziąć pod uwagę quit srebro, musi zawierać co najmniej 92,5% srebra, a pozostałe metale muszą zawierać pozostałe 7,5%. Często na srebrnej biżuterii można zobaczyć stempel o wartości ,925, na przykład wewnątrz srebrnego pierścionka, co jest ważne, aby pokazać autentyczność srebra.

Znakomite srebro

Chociaż srebro ,925 jest najczęściej używanym rodzajem biżuterii, nie jest to jedyny rodzaj. Czyste srebro to 99,9% czystego srebra i jest oznaczone jako ,999. Delikatna biżuteria srebrna wymaga dużej staranności, ponieważ jest miękka i łatwa do zginania lub łamania. Czyste srebro zawiera tylko 1/10 jednego procenta innego metalu w połączeniu, aby zwiększyć wytrzymałość. Z tego powodu piękna srebrna biżuteria może łatwo pękać i pękać.

Jeśli porównasz srebro ze srebrem szlachetnym, jasne jest, że srebro biżuteria jest bardziej praktyczną opcją. Jest mocniejszy, bardziej lśniący i bardziej odporny na plamy, a srebro jest dobrym materiałem na trwałą biżuterię, która jest również niedroga. Z drugiej strony, srebro szlachetne wygląda pięknie i antyczne, ale nie jest łatwe w pielęgnacji i nie przetrwa latami.