Firma ze zdrową żywnością Smukły wprowadziła na rynek makaron błyskawiczny z soi i „autentycznych” przypraw.

Dostępny on the net i w Woolworths (5,25 USD), ta niskowęglowodanowa, niskokaloryczna, wegańska alternatywa jest promowana jako „najbogatszy w składniki odżywcze” makaron błyskawiczny na rynku. Twierdzi się, że produkt nie zawiera olejów, chemikaliów ani sztucznych aromatów.

Dyrektor Zarządzająca Slendier, Erica Hughes, twierdzi, że nowa seria ma wiele zalet zdrowotnych w porównaniu z innymi makaronami błyskawicznymi i jest idealna jako pozbawiona poczucia winy przekąska lub posiłek w biegu.

„Nie można zaprzeczyć, że zwykłe produkty z makaronem błyskawicznym są szybkim i łatwym rozwiązaniem dla wielu Australijczyków, ale często zawierają sód i mają niewielką wartość odżywczą”, mówi.

„W Slendier zidentyfikowaliśmy lukę na rynku, aby zaoferować ludziom taką samą wygodę, bez przykrych rzeczy.

„Kluski błyskawiczne Slendier są nie tylko świetne w smaku, ale także mają dwa razy więcej białka, o połowę mniej tłuszczu i o jedną trzecią mniej kalorii w porównaniu z innymi makaronami błyskawicznymi na półkach supermarketów”.

Makaron Slendier’s jest dostępny w smakach Masala, Tom Yum i (wkrótce wydany) Vegetable Ramen.

Według Slendiera smak pochodzi z „prawdziwych” warzyw, które zostały umyte, wysuszone i zmielone na drobny proszek – taki, który ma niską zawartość soli i jest całkowicie roślinny.

„W połączeniu z innowacyjnym niesmażonym makaronem sojowym Slendier”, mówi marka, „nie wymaga gotowania i może być gotowy w ciągu zaledwie czterech minut”.

Wspierany przez dietetyka

Dietetyk Jacqueline Alwill twierdzi, że produkt spełnia wymagania sycącego, ale zdrowego rozwiązania w zakresie żywności.

„Jako dietetyk zawsze szukam prostych, odżywczych i wygodnych alternatyw dla posiłków i przekąsek, a Slendier Prompt Noodles zdecydowanie zaznacza pole”, mówi.

„Są bogate w białko, ale mają mniej kalorii, węglowodanów i tłuszczów niż tradycyjny makaron błyskawiczny.

„Korzystając z makaronu sojowego, Slendier Prompt Noodles dostarcza blisko 30 g białka i 12 g błonnika w porcji, dwa ważne makroskładniki odżywcze, które wspierają wzrost i naprawę naszego organizmu, zdrowie jelit i oczywiście pomagają utrzymać apetyt.

„Są pyszne i gotowe w ciągu czterech minut – idealna przekąska lub posiłek dla każdego, kto chce zmaksymalizować czas i oczywiście wspaniałe odżywianie w ciągu dnia”.