Przewodnik po stylowym układaniu uszu

Układanie uszu to jeden z najnowszych trendów w modzie i akcesoriach, który ma stać się jeszcze bardziej popularny. Układanie uszu polega na dopracowaniu własnego wyglądu poprzez łączenie różnych kolczyków, takich jak obręcze, przytulanki, ćwieki i zatrzaski, aby stworzyć swój własny, spersonalizowany styl kolczyków.

Zazwyczaj noszone na jednym uchu jako dowód, istnieje wiele różnych kolczyków, które można uzyskać jako sposób na dostosowanie i stylizację zestawu uszu, a jeśli chodzi o kolczyki, nie ma końca różnym wzorom i stylom, z których możesz wybierać a dzięki mankietom z kolczykami nie musisz nawet robić kolczyków, aby w pełni wykorzystać fashionable w tym stylu.

Rzućmy okiem na przewodnik, jak stworzyć stylowy zestaw do uszu i jak stylizować z dnia na dzień.

Znając różne kolczyki

Używanie worków na uszy różne kolczyki w uchu aby stworzyć niestandardowy wygląd, a jeśli chcesz poszerzyć swoją kolekcję kolczyków do uszu, prawdopodobnie chcesz dodać kilka nowych kolczyków, ale od czego zacząć? Rzućmy okiem na niektóre z różnych kolczyków, które możesz zrobić, aby stworzyć własny zestaw uszu.

Płat

Piercing w płatku jest prawdopodobnie pierwszym przekłuciem, jaki otrzymasz i jak sama nazwa wskazuje, przekłucie będzie na twoim płacie lub wyżej (dla drugiego lub trzeciego przekłucia). Piercing w płatach jest jednym z najmniej bolesnych, dlatego tak wiele osób zaczyna od tego! Czas gojenia po przekłuciu płata to około 4-8 tygodni.

Górny Płat

Oprócz płatka ucha masz również górny płat, w którym płatek staje się cieńszy i towarzyszy mu chrząstka. Kolczykowanie górnego płata jest zwykle blisko krawędzi i nie jest to bardzo powszechny piercing, ponieważ wybór kolczyków jest ograniczony ze względu na ułożenie.

Spirala

Kolczyk spiralny znajduje się w górnej ćwiartce ucha i zwykle jest umieszczony dość blisko krawędzi ucha, gdzie ucho tworzy wargę. Chrząstka w tym obszarze jest dość cienka, więc przekłucie może być stosunkowo bezbolesne przy użyciu igły, a czas gojenia wynosi około 8-18 tygodni.

Koncha

Kolczyk w muszli znajduje się na zakrzywionej kopule w uchu. Kolczyk do muszli jest uważany za jeden z bardziej bolesnych piercingów, ale ponieważ obszar jest dość duży, wygląda świetnie, gdy nosi się biżuterię z muszlami jako wyrazisty dodatek do zestawu do uszu. Zagojenie tego przekłucia może zająć od 3 do 8 miesięcy.

Wieża

Przekłuwanie gawrona umieszcza się w pobliżu wewnętrznej krawędzi chrząstki ucha, równolegle do zewnętrznej krawędzi ucha. Przebicie gawrona wymaga grubej chrząstki i może być nieco bardziej bolesne, ale daje wiele możliwości stylizacji. Czas gojenia to około 4-10 miesięcy.

Daith

Piercing daith obejmuje chrząstkę po wewnętrznej stronie ucha i jest dość trudnym przekłuciem ze względu na lokalizację. Ponieważ grubość chrząstki Daith różni się w zależności od osoby, niektóre osoby mogą uznać, że nie nadają się do przekłuwania Daith.

Mieszanie dwóch metali

Zazwyczaj łączenie dwóch różnych metali w ramach swojej kolekcji biżuterii było dużym nie-nie, ale dzięki stosom uszu nie musisz trzymać się tylko jednego metalu. Spróbuj wymieszać złote i srebrne elementy, aby uzyskać dodatkowy blask i stworzyć własny styl układania uszu. Jeśli układasz złote uściski w swoich kolczykach w płatkach, dlaczego nie dodać uroczego srebrnego kolczyka na czubku ucha? Lub, jeśli chodzi o srebrne elementy, kilka złotych łańcuszków z kolczykami może naprawdę poprawić wygląd Twojego ucha!

Łańcuchy do kolczyków

Mówiąc o łańcuszkach do kolczyków, te elementy są podstawą nowego stylu podczas tworzenia własnego zestawu uszu. Są niezbędnikiem w każdej kolekcji biżuterii, zwłaszcza jeśli chcesz stworzyć przyciągający wzrok stos. Połącz łańcuszki do kolczyków z obręczami, ćwiekami, uściskami, a nawet z innym łańcuszkiem, aby uzyskać darinowy wygląd. Po prostu noś zwisające w jednym kolczyku lub przeciskaj się przez wiele kolczyków, aby dodać oszałamiający dodatek.

Codzienny stos

W przypadku codziennego stosu, który nadaje się do pracy, domu, a nawet do załatwiania spraw, wybierz elementy, które są delikatne i proste, które będą pasować do Twojego wyglądu, bez względu na strój. W przypadku codziennych stosów możesz wybrać kolczyki, które są wykonane z jednego metalu, aby nie odbiegały zbytnio od wybranego stroju, i wybrać zwykłą metalową biżuterię, z tylko jednym lub dwoma elementami z odrobiną koloru lub olśnienia. Kolczyki koła, sztyfty i płaskie plecy to świetny wybór na co dzień układanie kolczyków. Trzymaj się około 3-4 sztuk i gotowe – idealny stos na co dzień!

zdjęcie zrobione przez Daihana Monares na Unsplash.

Leave a Reply