unikalne pierścionki zaręczynowe

Szybko, pomyśl o symbolach małżeństwa! Jeśli przyjdą Ci do głowy pierścionki, to powinny. Prawie 1,7 miliona par ożenił się w 2020 roku i prawie każda żonata osoba opuściła ołtarz z pierścionkiem na palcu. To sprawia, że ​​trudno znaleźć naprawdę wyjątkowe pierścionki zaręczynowe. Jednak nie powinieneś panikować. Masz wiele różnych opcji pierścieni, z których niektóre mogą nie być dla Ciebie oczywiste.

Co możesz umieścić na swoich pierścionkach oprócz diamentów? Jak stworzyć ciekawe zderzenia koloru, faktury i kształtu? Jak możesz spersonalizować swoje pierścionki?

Poznaj fakty i wybierz pierścionek zaręczynowy, który przemawia do Ciebie i Twojej miłości. Oto Twój obszerny przewodnik.

Spójrz na diamentowe alternatywy

Wiele nietradycyjnych pierścionków rezygnuje z diamentów na rzecz innego rodzaju klejnotu. Możesz umieścić prawie każdy rodzaj klejnotu w swoich pierścieniach, ale kilka z nich wyróżnia się jako dobry wybór.

Moissanit to rzadki minerał o metalicznym połysku i zielonkawoszarej barwie. Jeśli chcesz mieć pierścionek, który wygląda nowocześnie i elegancko, powinieneś rozważyć umieszczenie w pierścionku moissanitu. Możesz wyciąć klejnot w dowolny sposób, dzięki czemu będzie przypominał diament.

Możesz znaleźć wiele różnych kolorów cyrkonia, w tym klejnoty przypominające cięte szkło. Klejnoty są bardzo twarde, więc pozostaną trwałe w Twoich pierścionkach przez wiele lat.

Zawsze możesz wybrać klasyczny klejnot, taki jak rubiny lub szafiry. Możesz znaleźć rzadkie wersje tych kamieni szlachetnych, które możesz umieścić w swoich pierścionkach. Szafiry gwiaździste mają na sobie wzory przypominające gwiazdki, dzięki czemu są niezwykle przyciągające wzrok.

Zmień kolor swoich diamentów

Pierścionki zaręczynowe są tradycyjnie złote, więc prostym sposobem, aby Twoje pierścionki były nietradycyjne, jest zmiana kolorów. Różana czerwień to klasyczny kolor dla miłości, a diamenty i paski mogą być różowe. Różowy to kolejny tradycyjny image miłości, dlatego pierścionki zaręczynowe z różowym diamentem są bardzo popularne.

Nie musisz wybierać tylko jednego koloru. Możesz wybrać wielokolorowe diamenty lub diamenty, które działają jak pryzmaty, załamując światło, tworząc tęcze.

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na kolor swojego diamentu, możesz wybrać obrączkę lub oprawę w innym kolorze. Niebieski diament może wyskoczyć z czerwonego lub pomarańczowego paska.

Spójrz na Opal Stones

Opalowe kamienie słyną z gry kolorów. Możesz znaleźć opalowy klejnot z jasnymi żółciami i pomarańczami obok ciemnych błękitów i brązów. Połysk Opalu jest mleczny i może odbijać trochę światła, tworząc upiorny wygląd.

Opal ma wiele różnych znaczeń symbolicznych. W niektórych kulturach opalowe klejnoty wydobywają prawdziwe ja człowieka i chronią go w niebezpiecznych sytuacjach.

Inne kultury kojarzą opal z pechem. Zanim kupisz pierścionek z opalowym kamieniem, zastanów się, jak postrzegałaby go twoja rodzina i przyjaciele.

Rozważ ciemne kamienie

Ciemne kamienie to odważny wybór dla twoich pierścionków. Mogą być zbyt surowe jak na gust niektórych osób, więc przed dokonaniem wyboru spójrz na kilka ciemnych kamieni.

Czarny szafir jest jednym z najpopularniejszych ciemnych kamieni na pierścionki zaręczynowe, po części dlatego, że jest bardzo tani. Kamień jest prawie nieprzezroczysty, więc pochłania prawie całe wpadające do niego światło. Możesz znaleźć kamienie, które wyglądają na ciemnoniebieskie, co może być trochę mniej imponujące.

Onyks jest podobny w kolorze i fakturze do czarnego szafiru. Jest to kamień bardziej miękki, dzięki czemu łatwiej go ciąć w różne kształty.

Wybierz kamienie narodzin

Możesz spersonalizować swoje pierścionki, umieszczając swoje birthstones na swoich pierścionkach. Spójrz na wykres kamieni narodzin i zobacz, jakie masz wybory.

Możesz wybrać kamień narodzin ze swojego miesiąca lub dokonać wyboru na podstawie znaków zodiaku. Każdy dzień tygodnia ma również swój własny kamień narodzin, a te kamienie zawierają niezwykłe wybory, takie jak kocie oko i karneol.

Możesz umieścić swój birthstone i birthstone współmałżonka na tych samych pierścieniach. Jest to subtelny sposób na zasugerowanie więzi z partnerem i może stworzyć niezwykłą estetykę. Możesz nawet wyciąć swoje kamienie narodzin w kształty serc i sprawić, by zwrócili się do siebie.

Wypróbuj fantazyjny kształt

Okrągłe lub kwadratowe kamienie środkowe mogą być skuteczne, ale inne kształty mogą dodać stylu i ciekawe zderzenia w fakturach. Kamień sześciokątny ma sześć boków, dzięki czemu kamień może wydawać się większy.

Kamień w kształcie latawca ma cztery boki, z których dwa są dłuższe niż pozostałe. Bardzo niewiele osób ma takie kamienie, więc mogą przyciągać wzrok, ale niektórzy mogą uznać je za zbyt niezwykłe. Jeśli chcesz mieć podobny i mniej drażniący kształt, możesz uzyskać kamień o czterech bokach równej długości.

Kamień w kształcie markizy jest podobny do kamienia owalnego. Ale jego wierzchołki są spiczaste, a kamień jest bardziej wydłużony niż kamień owalny.

Dodaj ukryte znaczenie do swoich pierścieni

Możesz również spersonalizować swoje pierścionki na inne sposoby. Do zespołu można wsunąć ukryty kamień szlachetny, w tym kamienie narodzin.

Możesz wygrawerować wiadomość wewnątrz opaski. Większość ludzi wygraweruje swoje imiona na swoich opaskach, ale możesz dowolnie dostosować wiadomość. „Jestem przy tobie” i „Mój jedyny” to dwa wspaniałe przesłania.

Możesz kupić pierścionki zaręczynowe z trzema kamieniami. Jeden kamień może reprezentować przeszłość, jeden może reprezentować teraźniejszość, a trzeci może reprezentować przyszłość. Możesz wybrać klasyczny klejnot, taki jak opal z przeszłości, swój ulubiony klejnot dla teraźniejszości i diament lub kawałek szkła, aby reprezentować przyszłość.

Zorientuj swój kamień na wschód i zachód

Kamienie na standardowych pierścieniach biegną na północ i południe, równolegle do palców i prostopadle do pasma. Możesz zmienić sposób, w jaki skierowany jest twój kamień, aby biegł na wschód i zachód.

To dobry pomysł, jeśli chcesz mieć owalny klejnot na swoim pierścionku. Orientacja wschód-zachód daje klejnotowi więcej miejsca i pozwala mu wyróżniać się na tle twoich palców.

Możesz również wybrać prostokątny klejnot dla orientacji wschód-zachód. Upewnij się, że klejnot nie jest zbyt duży, aby można było poruszać palcem we wszystkich kierunkach.

Uzyskaj kreatywne ustawienie pierścienia

Twoje ustawienie pierścionka określa styl twojego pierścionka jako całości. Możesz użyć swojego ustawienia, aby zwrócić uwagę na swój kamień lub uwydatnić konkretny aspect swojego kamienia.

Ustawienie kanału opiera się na małych diamentach wewnątrz wyciętego kanału, który biegnie przez twoją opaskę. Te małe diamenty mogą stworzyć ciekawe zderzenie z Twoim największym diamentem, jeśli zdobędziesz diamenty o różnych kolorach lub fakturach. Każdy diament może zmieścić się w małej wardze, chroniąc go przed uszkodzeniem.

Ustawienia Pavé wykorzystują kilka małych klejnotów lub diamentów, aby zaakcentować główny klejnot. Te małe klejnoty łapią światło i tworzą iskierki. Umieść trochę miejsca między każdym klejnotem, aby każdy z nich był widoczny, ponieważ mogą być trudne do odróżnienia z dużej odległości.

Jeśli chcesz stworzyć efekt halo dla swojego klejnotu, możesz wybrać ustawienie halo. Kilka klejnotów akcentujących otacza twój centralny klejnot i świeci w świetle.

Jeśli chcesz mieć kilka dużych klejnotów lub diamentów na swoim pierścionku, możesz ustawić kamień boczny. Jeden klejnot średniej wielkości znajduje się po każdej stronie największego klejnotu. Możesz wybrać trzy takie exact same klejnoty lub trzy różne klejnoty.

Możesz też wybrać odwrotne podejście. Możesz mieć kilka małych klejnotów na swoim pierścionku, zamiast tego zwracając uwagę na swój zespół. Tworzy to niskoprofilowy pierścionek, który można nosić z wieloma strojami.

Wybierz interesujący zespół

Nie musisz mieć okrągłej lub owalnej obrączki. Twoja opaska może być kwadratowa, prostokątna lub w dowolnym innym kształcie, pod warunkiem, że zmieścisz w niej palec.

Możesz także dodać elementy projektu, takie jak zwroty akcji, które otaczają Twój klejnot i symbolizują Ciebie i Twojego partnera w małżeństwie. Wiry mogą mieć podobny efekt, a umieszczanie klejnotów lub diamentów na wirach pozwala tworzyć aureole wokół palca.

Tradycyjne opaski są złote, ale możesz wybrać platynę lub inny materiał. Wybrany materiał powinien być wystarczająco trwały i wytrzymały, aby utrzymać klejnot. Możesz jednak eksperymentować z drewnem, palladem i wolframem.

Kup unikalne pierścionki zaręczynowe

Wyjątkowe pierścionki zaręczynowe mogą być wyjątkowe. Powinieneś trzymać się z dala od diamentów i zdecydować się na odważniejszy wybór, taki jak birthstones lub opal klejnoty.

Wytnij swoje kamienie szlachetne na różne kształty, w tym serca i latawce. Wybierz ustawienie, które tworzy iskierki i zwraca uwagę na cały pierścionek.

Możesz nawet poeksperymentować z kształtem pierścionka i materiałem, z którego wykonana jest opaska. Możesz umieścić swój klejnot w orientacji wschód-zachód zamiast północ-południe.

Porozmawiaj z ekspertami w najlepszych ringach. Fineer Custom made Jewelry służy mieszkańcom Arizony i Teksasu. Przeglądaj nasze kolekcje już dziś.