Lubisz blask? W takim razie ta bransoletka jest dla Ciebie. Jest to dobry projekt dla początkujących o splocie pod kątem prostym (RAW).

Do wykonania 7-calowej bransoletki potrzebne będą następujące materiały: Nić koralikowa (ja używam) Gwint FireLine w Crystal), 100 4mm kryształków bicone – dawniej znany jako Swarovski, ale inna marka się sprawdzi, nożyczki, koraliki delikatesowe w rozmiarze 11 (Translucent Silver Grey Lustre)), zapięcie i igłę do koralików.


Trudno jest dodać nić za pomocą splotu pod kątem prostym, więc zacznij od tak długiej nici, z jaką możesz pracować. Kawałek drutu o długości 10 stóp wystarcza na bransoletkę o standardowym rozmiarze (7 do 8 cali).

Nawlecz swoją igłę i weź 4 koraliki bicone, pozostawiając 15 cm ogonek, aby później móc dodać zapięcie.

Wróć przez pierwsze dwa bikony, aby utworzyć kwadrat.

Dodaj jeszcze 3 koraliki bicone do nici i wróć przez koralik, który wychodziłeś na początku tego kroku.

Zaciągnij mocno nić, a wskoczą w kolejną kwadratową jednostkę.

Przełóż kolejne 2 koraliki bicone, aby zmienić położenie nici, aby utworzyć kolejną jednostkę.

Kontynuuj dodawanie kwadratowych segmentów do bransoletki, aż uzyskasz pożądaną długość.

Gdy podstawa bransoletki jest już gotowa, przejdź przez koralik bicone na końcu, aby można było przeszyć z powrotem w kierunku początku bransoletki. Teraz wzmocnisz bransoletkę, dodając delikatny koralik pomiędzy każdy z koralików bicone wzdłuż boków.

Zanim zaczniesz dodawać koraliki delikatności, upewnij się, że bransoletka jest większa niż potrzebujesz. Po dodaniu koralików delikatności będzie się zmniejszać, ponieważ mocniej ściąga splot pod odpowiednim kątem.

Pamiętaj też o uwzględnieniu rozmiaru swojego zapięcia.

Podnieś koralik Delica w rozmiarze 11 i przyszyj kolejny koralik bicon w rzędzie wzdłuż krawędzi bransoletki. Pociągnij mocno, aby koraliki się stykały.

Kontynuuj podnoszenie delikatnego koralika i przyszyj kolejny koralik bicon na całej długości bransoletki.

Kiedy dojdziesz do końca rzędu, przeszyj ostatni koralik bicone, aby się odwrócić.

Powtórz proces dodawania koralików delikatności wzdłuż drugiej strony bransoletki.

Kiedy dojdziesz na drugą stronę, zwiąż końce nici razem i dodaj zapięcie.

Użyłem delikatnych koralików, aby przymocować dwunitkowe zapięcie do bransoletki. Dodałem pętelkę z 4 lub 5 koralików delica, zapięcie i znowu 4 lub 5 koralików delica. Zawsze wzmacniaj ścieżkę nici, której używasz do mocowania klamer.

Aby wykończyć bransoletkę, wpleć końce nici, zabezpiecz węzłem połówkowym, a jeśli chcesz, możesz też użyć kropli szalonego kleju.

Ciesz się swoją nową bransoletką. Jest to szczególnie oszałamiające i błyszczące w kolorach srebrno-szarych, ale jestem pewien, że wyglądałoby też niesamowicie w czerni lub wielu innych kolorach. Cieszyć się!

Właśnie kończę pracę nad biżuterią z drutu z koralikami dla początkujących początkujących, którą jestem bardzo podekscytowana. Będzie dostępny przed końcem roku.

Proszę zasubskrybuj lub śledź mnie, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o przyszłych wpisach i nowościach o książkach!