Prawdziwa historia bulwaru 657

Widzowie Netflixa Obserwator bez wątpienia będą mieli jedno pilne pytanie, gdy będą się upijać: co do cholery stało się z tym domem?

Serial prowadzony przez Ryana Murphy’ego oparty jest na prawdziwa historia rodziny przeprowadzającej się do pięknego domu w Westfield w New Jersey w 2014 roku ale są nękani przez anonimowego autora listów o imieniu The Watcher, który twierdził, że obserwuje dom. Serial fabularyzuje koszmar, którego doświadczyła rodzina Broaddusów, ale sam dom jest bardzo prawdziwy. Oto, co o tym wiedzieć.

Gdzie znajduje się Dom Obserwatora?

Niesławny teraz Watcher Dwelling znajduje się przy 657 Boulevard w Westfield, dzielnicy dość wyższej klasy średniej w New Jersey.

Dlaczego Dom Obserwatorów jest przerażający?

Po zakupie nieruchomości Broaddusowie niemal natychmiast rozpoczęli jej remont. Na szczęście nie opuścili jeszcze całkowicie swojego starego domu, ponieważ wkrótce po podpisaniu dokumentów mąż Derek Broaddus otrzymał listing pocztą. Ten record pochodził od anonimowej osoby, która nazywała siebie „Obserwatorem”.

Pisarz twierdził, że byli jednym Obserwatorem wielu pokoleń, którego zadaniem było obserwowanie domu. To dość przerażające, ale listy zawierały bardzo konkretne odniesienia do Dereka, jego żony Marii i ich dzieci, nawet nazywając ich po imieniu.

W miarę jak napływało coraz więcej listów, Broaddussowie byli coraz bardziej szaleni przez policyjne śledztwa, oskarżenia o fałszerstwo i próby znalezienia kupca na dom. (W akcie przejrzystości nalegali, aby potencjalni nabywcy przeczytali listy The Watcher, które obniżyły większość sprzedaży).

Ile kosztował Watcher Household?

Dom w stylu kolonialnym kosztował 1 355 657 dolarów za 3920 stóp kwadratowych w 2014 roku. W rzeczywistości Derek i Maria początkowo nie byli pewni, czy powinni po prostu spróbować pozostać w domu, ale listy zaczęły być jeszcze bardziej szczegółowe. Obserwator często otrzymywał groźby, nazywając swoje dzieci „młodą krwią”.

Dlaczego Watcher Property nie sprzedał się od razu?

Gdy rozpoczęły się policyjne śledztwa w sprawie sąsiadów, Broaddusom było coraz trudniej zachować tę historię dla siebie, a dom zyskał całkiem niezłą reputację. Kiedy zdecydowali się sprzedać, musieli obniżyć cenę. Podczas gdy niektórzy ludzie myśleli, że będą mieli okazję wiele zyskać, większość z nich wycofała się po przeczytaniu listów Obserwatora. Oto smak:

657 Boulevard pragnie, abyś się wprowadził… Minęły lata, odkąd młoda krew rządziła korytarzami domu. Czy znalazłeś już wszystkie sekrety, które skrywa? Czy w piwnicy zagra młoda krew? A może za bardzo boją się zejść tam samotnie.

Ojej! Para próbowała następnie uzyskać pozwolenie na zburzenie domu i rozbicie nieruchomości na dwie działki budowlane. Nie mogli uzyskać aprobaty rady lokalnej.

Kto kupił Dom Obserwatora?

Wreszcie w 2019 roku Watcher Residence został sprzedany anonimowemu kupcowi za 959 000 USD. Rodzina Broaddus poniosła stratę w wysokości 400 000 dolarów. Ale też nie muszą już mieć do czynienia z Obserwatorem, który jest naprawdę bezcenny.

Leave a Reply