Następna w naszej serii Fulfill The Maker jest Yuliya Chorna, wielokrotnie nagradzana kanadyjska projektantka biżuterii, która celebruje alternatywę, prezentuje unikatowość i zawsze dostarcza naprawdę jedyne w swoim rodzaju projekty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o jej podróży projektowej, o tym, jak inspiruje ją moda i dlaczego kocha diamenty o szlifie różanym.

Jak zostałeś projektantem?

Mój najlepszy przyjaciel i ja pracowaliśmy dla artysty/wytwórcy biżuterii, kiedy byliśmy w liceum. Robiliśmy zabawną, artystyczną biżuterię z koralików na jej imprezy w sąsiedztwie – to zdecydowanie podsyciło moją pasję do biżuterii. Dorastałam też w rodzinie miłośników biżuterii – moja mama zawsze rozmawiała ze mną o kamieniach szlachetnych.

Po ukończeniu szkoły średniej poszedłem prosto do George Brown Faculty na trzyletni software Jewellery Arts. Po ukończeniu studiów zdobyłam nagrodę przedsiębiorcy od Created You Glance Jewelry Studio, która obejmowała kilka miesięcy bezpłatnego czynszu na ławce z biżuterią i pozwoliła mi wystawić moje prace w sklepie. To ogromnie pomogło – zanurzyłem się w branży i uczyłem się od innych projektantów. Dowiedziałem się, skąd wziąć wszystkie moje materiały, gdzie znaleźć setery, kółka i jaki był mój osobisty styl projektowania.

Trochę czasu zajęło mi zbudowanie mojej kolekcji – wykonałem wiele prac pobocznych, aż mogłem stanąć na własnych nogach z samą biżuterią. Zatrzymałem się w Manufactured You Glimpse przez 10 lat i niedawno przeniosłem się do nowego studia z kilkoma innymi projektantami.