Sobota 14 maja to narodowy dzień akcji na rzecz ochrony prawa do aborcji. Jeśli jesteś w Nowym Jorku, mam dla Ciebie trzy opcje:

  • 12:00-18:00: TO NAJWIĘKSZE WYDARZENIE: Akcja zakazów naszych ciał z Prepared Parenthood i inną organizacją krajową zaczyna się w południe o godz Cadman Plaza na Brooklynie, naprzeciwko gmachu sądu. Marsz przejdzie przez Most Brookliński, a następnie zbierze się na Foley Square. Jeśli chcesz dołączyć tylko na Foley Sq., udaj się tam około 14.00 (Uwaga: to zawsze prawda, że ​​nie musisz zostać na całe wydarzenie! Lepiej być tam przez 30 minut lub godzinę, niż całkowicie przegapić wydarzenie.)
Propozycja stylu na jutro z Rise Up 4 Abortion Rights. Kliknij, aby przeczytać więcej o Zielonej Fali w Ameryce Łacińskiej.

Jeśli nie jesteś w Nowym Jorku, Kliknij tutaj znaleźć lokalne wydarzenie. A jeśli nie możesz wyjść na ulice, konieczne jest, abyś CZĘSTO kontaktował się z wybranymi przez siebie urzędnikami, aby zażądać, aby bronili wszystkich prawo do prywatności i integralności cielesnej — czerwone stany mogą zająć się wszystkim, od małżeństw homoseksualnych po kontrolę urodzeń. Proszę pamiętać, że Margaret Atwood nie napisała Opowieść podręcznej jako nie do pomyślenia dystopijna przyszłość każde nadużycie w nim było inspirowane historią. Proszę zauważyć, że projekt „Sprawiedliwości” Samuela Alito obalający Roe v. Wade był również inspirowany historią — Ściśle mówiąc, znany sędzia w procesie o czary z XVII wieku.

Jeden z moich znaków na jutro. Kliknij, aby przeczytać pisma eksperta Chrissy Stroop na temat chrześcijańskiego faszyzmu.

Jak więc kontaktujesz się z wybranymi przez siebie urzędnikami? Najprostszym sposobem jest Resistbot, który umożliwia wysłanie e-maila do wielu wybranych urzędników w czasie krótszym niż dwie minuty, 24/7. O Resistbot pisałem już wcześniej. To takie proste, że możesz to zrobić w wannie, podczas spaceru z psem, w pociągu i w barze ze swoimi kumplami. (Zawsze lubiłem pisać po pijaku przywódca większości w Senacie, Chuck Schumer.) Nie ma czegoś takiego jak bycie zbyt zajętym, by użyć Resistbota. Aby rozpocząć, napisz słowo RESIST na numer 50409. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, co powiedzieć wybranym urzędnikom i dlaczego powinieneś to zrobić z tego dokumentu Google, który stworzyłem jako przewodnik do mojego cotygodniowego biuletynu aktywistycznego dla Indivisible Activate NYC. Jeśli się ze mną skontaktujesz, chętnie udzielę Ci również indywidualnego szkolenia.

Nawiasem mówiąc, kobiety w Stanach Zjednoczonych już są odmówiono leczenia poronień oraz nawet skazany za przestępstwa związane z ciążą, co stało się z 21-letnią Britney Poolaw. Odmowa leczenia może być śmiertelna, jak miało to miejsce w 2012 r. w Irlandii, kiedy Savita Halappanavar zmarła w szpitalu na sepsę, gdy odmówiono jej leczenia, podczas poronienia upragnionego dziecka w wieku 17 tygodni. Savita stała się twarzą historycznego głosowania Irlandii w 2018 r. za zniesieniem surowego zakazu aborcji ludzi tam obchodziło, że kobieta straciła życie. Niestety, zgony takie jak jej są mniej prawdopodobne, aby wywołać emocje głośnej autorytarnej mniejszości w United states of america, ponieważ my już mają najgorszy wskaźnik śmiertelności matek wśród krajów rozwiniętych, a antyaborcyjni fanatycy nie mają żadnego interesu w naprawieniu tego. Niedługo będę miał dużo więcej do powiedzenia na temat amerykańskiego kultu śmierci, ale w tej chwili kończę przygotowania do jutrzejszych protestów. Właściwie mam trochę zaległości, ponieważ po południu poświęciłem trochę czasu na dołączenie kolejny umierający z Increase Up 4 prawa do aborcji. 10 był w Washington Sq. Park.

Wyszedłem z kolejki, żeby zrobić to zdjęcie.

Podczas umierania miałam przy sobie plakat przedstawiający Becky Bell, 17-letnią dziewczynkę, która zmarła po nielegalnej aborcji w Indianie w 1988 roku, ponieważ stan wymagał zgody rodziców na aborcję i bała się rozczarować rodziców. Inne osoby w grupie reprezentowały zgony związane z zakazem aborcji Savity Halappanavara Clara Bell Duvall (zm. 1929) Geraldine Santoro (zm. 1964) Pauline Roberson Shirley (zm. 1940) i Rosie Jimenez (zm. 1977).

Poza Stanami Zjednoczonymi sąd w Salwadorze – gdzie obowiązuje całkowity zakaz aborcji – w tym miesiącu skazał kobietę znaną tylko jako Esme do 30 lat więzienia po tym, jak straciła ciążę z powodu nagłego wypadku położniczego. Stało się tak, mimo że w zeszłym roku Międzyamerykański Trybunał Praw Człowieka orzekł, że Salwador był odpowiedzialny za śmierć Manuela, kobieta, która w 2008 roku została skazana na 30 lat więzienia za „zabicie jej dziecka”, gdy miała poronienie. Manuela rzeczywiście cierpiał na niezdiagnozowany chłoniak Hodgkina — szpital był tak skoncentrowany na rzekomej aborcji Manueli, że lekarze zlekceważyli widoczne masy na jej szyi. Zmarła dwa lata po odbyciu wyroku na chłoniaka, który nigdy nie był właściwie leczony.

Tymczasem w Teksasie jest jeden prawodawca, który nie chce pozostawić śmierci kobiety przypadkowi. Takie rzeczy jak posocznica, rak, udar mózgu i wykrwawienie nie są dla niego wystarczająco dobre. Ten aspect wprowadził ustawę zezwalającą na karę śmierci dla kobiet, które dokonały aborcji. Autorka i prawniczka Jill Filipovic odpowiedziała na Twitterze: „Więc w obronie życia oni cię zabiją”.

Do zobaczenia na ulicach.

Dodaj do zakładek mój często aktualizowany dokument Google dotyczący działań na rzecz praw aborcyjnych.