Pewność stroju – i jak ją zdobyć – to coś, o co jestem DUŻO pytany. W ciągu ostatnich kilku tygodni kazałem Ci organizować swoją garderobę i myśleć o swoich stylizacjach, ale jak to wszystko połączyć, aby stworzyć pewność siebie w strojach, które zakładasz każdego dnia?

Podzieliłem się swoimi wskazówkami w tym tygodniu w filmie Lunchtime Dwell. Uwaga, spoiler: dużo pewności siebie sprowadza się do tego, jak się czujesz jako osoba. Bądź dla siebie miły i poszukaj profesjonalnej pomocy, jeśli przemyślając to zdasz sobie sprawę, że jest to coś, co wpływa na Ciebie na znacznie głębszym poziomie.

Oto niektóre z rzeczy, które możesz odczuwać w odniesieniu do strojów, które nosisz:

 1. Czuję się skrępowany w strojach.
 2. Czuję, że powinnam nosić więcej koloru.
 3. Czuję, że powinienem to wyciszyć.
 4. Nie chcę się wyróżniać.
 5. Chcę się wyróżniać.
 6. Nie ma mowy, żebym to nosiła.

W danym tygodniu niewiele osób nie przechodzi przez całą gamę tych uczuć. To normalne uczucia, ale każde z nich może siać spustoszenie w Twojej pewności siebie. Każdy przemawia do naszego wnętrza, tej części, która lubi nam mówić, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. Wiele z tych uczuć jest przesiąkniętych błędnymi, niszczącymi przekonaniami, które możemy mieć na temat siebie i tego, jak wyglądamy, co jest całkowitym wstydem, ponieważ jedyne, co staramy się tutaj zrobić, to ubrać się w strój, który pomaga nam czuć się pewnie.

Jak więc można przytłumić odgłosy tych uczuć i stworzyć pewność siebie?

 1. Zawsze wracaj do swoich osobowości stylu. Wyjaśnij swoje osobowości w stylu. Osobowości, które cię podnoszą w tej chwili, a nie te, które nosiłeś 10 lat temu. Gdy już jasno określisz swój styl, przetestuj każdy strój, który założysz, aby sprawdzić, czy jest zgodny z jednym z nich.
 2. Nie ignoruj ​​swojego stylu, ubierając się na co dzień lub specjalne wydarzenie lub okazję. Chcesz mieć pewność siebie w codziennym stroju tak samo, jak na imprezie lub imprezie. Różnica będzie polegać na ubieraniu się zgodnie z zasadami ubioru lub sugerowanym kodem ubioru na imprezę.
 3. Pewność siebie również pochodzi z ubieranie się w ubrania, które są dla Ciebie odpowiednie i w dotyku. Wszystko, od dotyku tkaniny po krój i sposób, w jaki strój przylega do ciała, może zadecydować o tym, czy czujesz się pewnie w stroju, czy nie. Jeśli ciągniesz, szarpiesz lub desperacko chcesz zdjąć ubranie ze skóry, nie pomoże to z pewnością siebie.
 4. Naucz się kochać swoje ciało. Akceptacja ciała to mięsień, który najlepiej ćwiczyć codziennie. Wszystkie te warstwy BS, które serwowano nam od pokoleń, mówiące o tym, jak powinna wyglądać kobieta, mogą sprawić, że pewność naszego stroju spadnie w ciągu kilku sekund. Posłuchaj mojego czatu TUTAJ. I skontaktuj się z profesjonalistą, jeśli jest to dla Ciebie dziedzina, która jest dla Ciebie naprawdę trudna.
 5. Inne kobiety z BS są obsługiwane zbyt długo, to przekonanie, że musimy ubierać się w określony sposób, ponieważ jesteśmy w określonym wieku lub rozmiarze. Kupowanie tego służy jedynie podkopaniu naszego zaufania. Noś strój, ponieważ sprawia, że ​​czujesz się dobrze, a nie dlatego, że ktoś Ci powiedział, że to odpowiedni wybór dla Twojego wieku lub rozmiaru.
 6. Baw się swoimi strojami. Niekoniecznie oznacza to zrobienie ogromnego skoku z jednej ze swoich osobowości stylu. Oznacza to dobrą zabawę z procesem. Przesuwa granice Twojego stylu, aby wszystko było świeże i zabawne. Poszukaj iskry w swoich oczach, gdy założysz strój. Jeśli iskra nie pojawi się od razu, na pewno nie będziesz w stanie jej wymusić.
 7. Fotografuj swoje stroje. Nie musisz udostępniać tych zdjęć publicznie, ale jeśli umieścisz je w folderach na telefonie, wkrótce będziesz mieć osobisty zapis strojów, które lubisz nosić. Możesz umieścić je w swojej osobowości stylu lub zachować folder ze strojami, które natychmiast sprawią, że poczujesz się NIESAMOWITE. I odwrotnie, regularne fotografowanie swoich strojów pomoże ci na pierwszy rzut oka zobaczyć, dlaczego strój NIE przyniósł ci pewności siebie.
 8. Doceń styl innych ludzi i ich osobowości stylistyczne. Nacisk kładziony jest tutaj na słowo doceniać. Tu nie chodzi o porównanie. I na pewno nie chodzi o odrzucanie czyjegoś stylu. Komentarze, które czasami otrzymuję i które widzę w innych postach o strojach, są przerażające i przesiąknięte niepewnością komentatora. Zamiast burzyć inną kobietę, co powiesz na widok tej osoby kołyszącej strojem i emanującej pewnością siebie. Podziwiaj ich! Styl tej osoby może być skrajnie przeciwny do twojego, ale nauczenie się doceniania innych i tego, w jaki sposób decydują się pokazywać z ufnością w świecie, daje nam pozwolenie, abyśmy robili to samo.

Wyjdź i graj w swoim stylu, drodzy przyjaciele. Życie jest krótkie. Noś ubrania, które sprawią, że poczujesz się dziś dobrze.

Pewność siebie — i jak ją zdobyć (Nikki Parkinson — Styling You)