Zdjęcie autorstwa Sharon McCutcheon na Unsplash

Jeśli masz 401k – lub nawet skarbonkę! – pewnie w tej chwili bardzo dokładnie liczysz swoje grosze! Chciałam więc podzielić się z wami kilkoma moimi strategiami tworzenia świetnej garderoby przy ograniczonym budżecie.

Ustaw swój cel

Zdjęcie autorstwa Artema Beliakina na Pexels

Zanim obciążysz kartę kredytową, dokładnie przyjrzyj się potrzebom i pragnieniom. (To omówiliśmy w moim ostatnim poście.) Kuszące jest zwiększenie sprzedaży, zwłaszcza gdy odczuwamy trudności finansowe. Kupowanie czegoś idealnego na wyprzedaży to winda nastroju!

Ale nie zawsze jest to świetna strategia, nawet jeśli budujesz garderobę z wygodnym budżetem. Pokusa jest taka, aby kupić coś, co może być modne i fajne, ale to nie pasuje do reszty podstawowych elementów garderoby.

Rzeczy, które nie działają, są nie tylko finansowo drogie. Są pochłaniaczami energii. Sprawiają, że czujesz się trochę pokonany. Więc bądź strategiczny, kiedy robisz zakupy. Ale najpierw dowiedz się, co posiadasz.

Jakość w przystępnej cenie

Zdjęcie autorstwa Noemi Roussel na Unsplash

Zmiana pór roku to świetny czas, aby ponownie ocenić swoją obecną garderobę i określić, co należy poddać recyklingowi. Gdy to zrobisz, poszukaj zamienników w lepszej jakości. Jak więc uzyskać lepszą jakość przy ograniczonym budżecie? Świetną opcją są sklepy odsprzedaży, którym być może właśnie przekazałeś darowiznę! Wielu moich klientów i przyjaciół znalazło wspaniałe okazje na produkty wysokiej jakości w sklepach classic i odsprzedaży.

Teraz, chociaż ostrzegałem przed unikaniem sprzedaży z reguły, wielu detalistów, przewidując 10 dramatyczny kryzys gospodarczy, głęboko przeceniło zupełnie nowe produkty, aż do 40-50%. Wiele z tych wyprzedaży ma ograniczone okno. Więc jeśli widzisz coś, co może uzupełnić stylizację, lub czego szukałeś, lub po prostu wiesz, że będzie dla ciebie działać, wskocz na to.

Ponadto, jeśli istnieje konkretna marka lub projektant, który Ci się podoba, którego ubrania pasują do Ciebie i często mają kolory i design and style, które Ci odpowiadają, zapisz się na ich powiadomienia e-mail. Najpierw usłyszysz o przedmiotach wyprzedaży. Tylko upewnij się, że przedmioty można zwrócić. I szukaj bezpłatnej wysyłki w obie strony. Wysyłka może naprawdę pochłonąć budżet.

Istnieją również strony internetowe, które oferują produkty luksusowe lub z wyższej półki ze zniżką. Niektóre z nich są również witrynami odsprzedaży. Oczywiście te często nadal mają wysoką cenę. Ale jeśli kochasz przedmioty od projektantów, to jest jedna droga.

Kupuj we własnej szafie

Zdjęcie autorstwa Angeliny na Unsplash

Jeśli właśnie rozdałeś wiele rzeczy, twoje wybory mogą być szczupłe. Mimo to niektóre z najbardziej kreatywnych strojów pochodzą z najmniejszej liczby wyborów. A to, co pozostaje w Twojej szafie, prawdopodobnie jest lepszej jakości, lepiej dopasowane i bardziej pochlebne niż to, co przetworzyłeś.

Ale może czas trochę poeksperymentować. Czy rozważałeś użycie bluzki jako „kurtki” w cieplejsze dni? Czy myślałeś o użyciu swojego ulubionego szalika w inny sposób: przywiązanie go do torebki? Nosisz go jako chustę na głowę? Czy próbowałeś nosić monochromatyczny strój ze świetnym kolorem w kolczykach, butach lub torbie? Naprawdę możliwości są nieograniczone.

Kody kuponów

Wreszcie, istnieje wiele witryn oferujących kupony rabatowe dla głównych sprzedawców. Prawdopodobnie nie będzie można dodawać kuponów do przedmiotów, które są już w sprzedaży w witrynie. Ale jeśli zobaczysz coś w pełnej cenie, czego naprawdę chcesz, i wiesz, że prawdopodobnie szybko się wyprzeda w twoim rozmiarze (często zdarzają się lepsze rzeczy), bardzo prawdopodobne jest, że możesz uzyskać zniżkę lub przynajmniej bezpłatną wysyłkę za pomocą kuponu. Kupony zwykle mają datę ważności, więc bądź czujny.

Najbardziej wiarygodne strony z kuponami to:

Retailmenot.com

PromocjePlus.com

Couponcabin.com

SlickDeals.com

Potrzebuję tylko więcej pieniędzy!!

Oczywiście, jeśli musisz pomyśleć o zwiększeniu bogactwa lub po prostu o utrzymaniu się na powierzchni, zajrzyj do mojego styczniowego artykułu: Your Money Perfectly-Remaining. Jest tam wiele pomysłów na zarobienie dodatkowych pieniędzy lub utrzymanie się na powierzchni.

W przyszłym tygodniu, z okazji przesilenia letniego, przyjrzymy się kostiumom kąpielowym i otuliniom dla naszych przyjaciół z półkuli północnej!

Oto prawdziwy, modny, oszczędny ty!