Analiza „Kup w pobliżu” z 2022 r. szacuje znaczące korzyści gospodarcze dla Michigan, jeśli konsumenci przestawią się na bardziej lokalne zakupy

Michigan Vendors Affiliation (MRA) opublikowało coroczną analizę ekonomiczną Kup w pobliżu, dotyczącą wpływu, jaki konsumenci przenoszą z 10 procent swoich wydatków ze sprzedawców spoza stanu do sprzedawców z Michigan.

Analiza ta, oparta na rocznych wydatkach w 2022 r. i uzupełniona przez Community Sector Consulting (PSC), wykazała, że ​​jeśli konsumenci z Michigan przekierowaliby 10 procent swoich szacowanych 30,3 miliardów dolarów na e-commerce poza stanem i sprzedaż zdalną, co odpowiada około 3 miliardy dolarów miałoby następujący wpływ:

  • Zwiększenie zatrudnienia w Michigan o ponad 16 000 (w porównaniu do ponad 14 000 w 2021 r.)
  • Zwiększ dochód z pracy (wynagrodzenie i świadczenia) o około 660 mln USD (533 mln USD w 2021 r.)
  • Wnieść 1,2 mld USD wartości dodanej do gospodarki stanu (968 mln USD w 2021 r.)
  • Przyczynić się do 2,2 miliarda dolarów w produkcji gospodarczej brutto (1,9 miliarda dolarów w 2021 roku)

„W dużej skali może to oznaczać dodatkowe 3 miliardy dolarów przychodów dodane do gospodarki Michigan, a to dopiero początek. Indywidualnie ta zmiana wygląda jak zakupy w kilku sklepach w centrum miasta, a nie zamawianie wszystkiego od sprzedawcy spoza stanu” – powiedział William J. Hallan, prezes i dyrektor generalny Michigan Shops Affiliation. „Ponieważ małe firmy w Michigan wychodzą z pandemii, mierzą się z inflacją i nadal rozwijają swoją działalność, co najmniej każdy z nas może zrobić, to kupować lokalnie”.

MRA stworzyło kampanię Kup w pobliżu w 2013 roku, aby promować lokalne zakupy w Michigan. Kampania obejmuje promocję lokalnych organization oraz badania ekonomiczne wpływu zakupów w Michigan.

Poza sprzedażą detaliczną

Największe przyrosty zatrudnienia wynikające z 10-procentowej zmiany wydatków miałyby miejsce w branżach handlu detalicznego, przy czym największe korzyści miałyby miejsce w sektorach innych niż sklep, towarów ogólnych, odzieży i handlu elektronicznego.

Oprócz sektora detalicznego, pozytywne skutki gospodarcze odczułyby również sąsiednie branże i usługi. Nieruchomości, mieszkania własnościowe, magazyny i składy, zarządzanie firmami i przedsiębiorstwami oraz sektory szpitalne skorzystałyby na wzroście dolarów napływających do lokalnej gospodarki.

„Biznes detaliczny jest motorem ekonomicznym, przyciągającym inne firmy do swojego obszaru, stwarzając coraz więcej możliwości dla większej liczby handlu detalicznego i innych organization, aby ukształtować się i rozwijać” – powiedział Hallan. „Prosty krok, jakim jest planowanie Kup w pobliżu, zwiększy przychody naszych business z siedzibą w Michigan i pomoże rozwijać naszą gospodarkę”.