Logo McDonald’s można zobaczyć na restauracji w Arlington w stanie Wirginia, 27 stycznia 2022 r.

Joshua Roberts | Reuters

McDonald’s wprowadza zmiany w sposobie nagradzania franczyz w nadziei na przyciągnięcie bardziej zróżnicowanych kandydatów. To ostatnia zmiana w sposobie, w jaki zarząd sieci burgerów nadzoruje swoich franczyzobiorców.

Począwszy od 2023 roku, gigant rapidly foodów będzie równo oceniał każdego potencjalnego nowego operatora. W przeszłości małżonkowie i dzieci obecnych franczyzobiorców byli traktowani preferencyjnie.

„Wiele myślimy o tym, jak nadal przyciągać i zatrzymywać najlepszych właścicieli/operatorów w branży – osoby reprezentujące zróżnicowane społeczności, którym służymy, wnoszące nastawienie na rozwój i skupiające się na doskonałości wykonawczej, przy jednoczesnym pielęgnowaniu pozytywnego środowiska pracy dla zespołów restauracyjnych” – powiedział prezydent McDonald’s Joe Erlinger w wiadomości do franczyzobiorców, którą oglądało CNBC.

McDonald’s oddzieli również proces odnawiania 20-letnich umów franczyzobiorców od oceny, czy franczyzobiorca może prowadzić dodatkowe restauracje. Ponadto Erlinger powiedział franczyzobiorcom z Usa, że firma wyraźniej włączy swoje wartości do swoich standardów dla franczyzobiorców.

McDonald’s odmówił komentarza na temat zmian w CNBC.

Firma niedawno znalazła się pod presją planu wprowadzenia nowego systemu oceniania na początku przyszłego roku, który drażnił niektórych franczyzobiorców, którzy obawiają się potencjalnie alienacji pracowników.

McDonald’s ma około 13 000 franczyzowych lokalizacji w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym roku sprzedano ponad 1750 lokalizacji, częściowo dlatego, że niektórzy operatorzy zdecydowali się na wyjście z franczyzy, według Restaurant Small business On the internet.

W grudniu McDonald’s zobowiązał się do rekrutacji większej liczby franczyzobiorców z różnych środowisk, przeznaczając 250 milionów dolarów w ciągu następnych pięciu lat, aby pomóc tym kandydatom w finansowaniu franczyzy. Jest to część szerszych prób firmy, aby objąć różnorodność na wszystkich szczeblach firmy.

Czarni franczyzobiorcy, zarówno obecni, jak i byli, pozwali sieć w ostatnich latach, zarzucając dyskryminację rasową. Jeden z pozwów został oddalony, podczas gdy inny zakończył się ugodą w wysokości 33,5 miliona dolarów od McDonald’s.

Większość akcjonariuszy spółki głosowała za niezależnym audytem praw obywatelskich pod koniec maja. Propozycja była niewiążąca, ale firma poinformowała, że ​​zatrudniła stronę trzecią do przeprowadzenia oceny różnorodności.