W nadchodzących miesiącach LloydsPharmacy i Deliveroo rozszerzają usługi szybkiej dostawy podstawowych artykułów aptecznych, w tym leków przeciw przeziębieniu i grypie, leków przeciwbólowych i testów ciążowych, do kolejnych 110 sklepów LloydsPharmacy.

Firma LloydsPharmacy po raz pierwszy nawiązała współpracę z Deliveroo w 2020 roku, pomagając w dostarczaniu niezbędnych artykułów medycznych do gospodarstw domowych w zaledwie 30 minut. Ekspansja do kolejnych 110 sklepów LloydsPharmacy zwiększa całkowitą dostępną w Deliveroo do 150 sklepów w całej Wielkiej Brytanii. Nowe sklepy dostępne na Deliveroo to Bristol, Nottingham, Exeter, Liverpool, Coventry Manchester i Newport.

Carlo Mocci, dyrektor ds. biznesowych Uk&I, Deliveroo, powiedział: „LloydsPharmacy zapewniło niezbędną usługę podczas pandemii, a zamówienia z Deliveroo oznaczały, że ludzie, którzy byli samoizolowani, mogli otrzymać leki pod swoje drzwi w ciągu zaledwie 30 minut. To partnerstwo pomogło już tysiącom rodzin i gospodarstw domowych i z niecierpliwością czekamy na jazdę na ratunek cierpiącym na przeziębienie, bóle głowy i ból gardła w całej Wielkiej Brytanii”.

Gama 50 najlepiej sprzedających się produktów LloydsPharmacy’s jest dostępna do zakupu za pośrednictwem aplikacji Deliveroo. Do najczęściej zamawianych przez klientów Deliveroo pozycji należą:

  • Ulga w przeziębieniu i grypie
  • Środki przeciwbólowe dostępne bez recepty
  • Tkanki
  • Pastylki do ssania na ból gardła
  • Ulga w trawieniu

Kevin Birch, dyrektor ds. sprzedaży detalicznej w LloydsPharmacy, dodał: „Apteki oferują klientom i pacjentom porady zdrowotne, usługi i recepty, ale także oferują leki dostępne bez recepty na drobne dolegliwości i choroby. Chociaż pacjenci LloydsPharmacy mogą zamówić dostawę on the internet następnego dnia, dzięki naszej rozszerzonej współpracy z Deliveroo, więcej pacjentów w Wielkiej Brytanii może uzyskać dostęp do potrzebnych im materiałów medycznych w ciągu zaledwie 30 minut.

„Jesteśmy zaangażowani w poprawę opieki nad pacjentami, dając im większy wybór i kontrolę nad tym, jak, gdzie i kiedy mają dostęp do opieki i leków. Rozszerzenie naszego partnerstwa z Deliveroo odgrywa ważną rolę w tej misji.”

Kredyty obrazkowe: