Możesz chcieć przeczytać: Korzyści i funkcje zautomatyzowanego zarządzania zapasami dla detalistów

Dlaczego raporty inwentaryzacyjne są cenne dla firmy?

Firmy detaliczne oczywiście wykorzystują zapasy do generowania przychodów i zysków. Bez tego nie ma nic do sprzedania. Dlatego utrzymanie odpowiedniej ilości zapasów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Dokładny raport o stanie inwentarza oferuje wiele korzyści, w tym lepsze planowanie zapasówbezproblemowe śledzenie zasobów reklamowych i zorganizowana kategoryzacja zasobów reklamowych, która pomaga zapewnić wzrost przychodów przy zachowaniu zdrowej marży zysku.

Jakość raportów o zapasach sprowadza się przede wszystkim do wglądu, jaki dają detalistom w ich działalność. Firmy detaliczne, które odnoszą największe sukcesy, opierają się na danych, a metryki raportowania zapasów zapewniają kompleksowy i bardzo dokładny obraz działalności. Oto kilka innych zalet raportów inwentaryzacyjnych:

Redukcja wyczerpania zapasów

Skradzione towary, zgubione produkty i, co najważniejsze, niedokładne dane o zapasach wynikające z rozbieżności w dostawach to najczęstsze przyczyny, które mogą prowadzić do wyczerpania zapasów. Może to być jedno z najbardziej frustrujących doświadczeń dla kupujących, zarówno w sklepie fizycznym, jak i on-line. Wyczerpywanie się zapasów nie tylko prowadzi do rozczarowania, ale może również skłonić klienta do zwrócenia się do konkurencji.

Dobry raport inwentaryzacji powinien zawierać informacje o prognozowaniu inwentaryzacji. Takie prognozowanie wykorzystuje dane w celu ograniczenia sytuacji braku zapasów. Raport pokazuje, jakie produkty są w magazynie i jakich produktów się skończą, co pozwala z wyprzedzeniem podejmować decyzje zapobiegawcze.

Dowiedz się więcej o 5 sposobów na uniknięcie braków produktów w sklepie detalicznym

Szybsze uzupełnianie

Łatwiej będzie Ci przyspieszyć uzupełnianie zapasów, jeśli zarejestrujesz dane swoich dostawców i powiążesz ich z odpowiednimi produktami. To jest zaleta za pomocą oprogramowania do zautomatyzowanego zarządzania zapasami. Dzięki raportowi inwentaryzacyjnemu wiesz, kiedy produkt jest wyprzedany, dzięki czemu wiesz, kiedy połączyć się z dostawcami i ile to będzie kosztować. Zakupy są automatycznie wysyłane do dostawców pocztą elektroniczną, oszczędzając Twój czas.

Kolejnym pozytywnym aspektem zakupów za pośrednictwem systemu jest to, że każdy w Twoim zespole może zobaczyć, co zostało zamówione i kiedy zostanie dostarczone. Ta zwiększona wydajność pozwala Twojemu zespołowi poświęcić więcej czasu na budowanie Twojej firmy. Nie musisz już przekopywać się przez arkusze kalkulacyjne, aby uzyskać gorsze prognozy. KORONA POZYCJAjedno z najlepszych programów do zarządzania zapasami, zaprojektowane specjalnie dla company zajmujących się handlem detalicznym, zapewnia dokładniejsze prognozy, które pomogą uzupełnić zapasy.