What Piercing Takes the Shortest Time to Heal? 

Jakie przekłucie goi się najkrócej?

Rozważając nowy piercing do ciała, jedną z pierwszych rzeczy, które chcesz wiedzieć, jest: „jak szybko mój piercing się zagoi?

W tym poradniku znajdziesz czas gojenia oraz informacje na temat najpopularniejszych piercingów.

Zawartość:

 • Znaczenie procesu leczenia
 • Czego można się spodziewać po różnych kolczykach
  • Małżowina uszna
  • Helix (chrząstka ucha)
  • Pępek
  • Nozdrze
  • Przegroda nosowa
  • Brew
  • Sutek
  • Język
  • Warga
 • Streszczenie

Znaczenie procesu leczenia

Od kwestii takich jak komfort po wymianę biżuterii, dobre zrozumienie harmonogramu gojenia się piercingu jest bardzo ważne i może być czynnikiem przy wyborze nowego piercingu.

Chociaż dla każdego obszaru przekłucia istnieje standardowy czas gojenia, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z wpływu codziennych czynności i procedur higienicznych na czas gojenia piercingu. Nauka prawidłowej pielęgnacji nowego piercingu będzie różnicą nie tylko czasu gojenia, ale także jakości gojenia i pełnego wygojenia.

Chociaż ciała każdego goją się inaczej, istnieją główne zasady, takie jak chrząstka zajmuje znacznie dłuższy czas gojenia niż obszary cienkiej skóry. Z drugiej strony istnieje kilka zaskakujących obszarów, takich jak język – gojenie się zajmuje średnio sześć tygodni, podczas gdy przekłuwanie nosa może zająć ponad sześć miesięcy.

Oś czasu

Porozmawiaj ze swoim piercerem o tym, jakiego rodzaju osi czasu powinieneś się spodziewać. Poniższy przewodnik nie jest uniwersalny dla wszystkich Czas gojenia się przekłucia może się różnić w zależności od wielu czynników, a rozmowa na 10 temat z przebijającym jest najlepszym sposobem na uzyskanie dokładnych informacji dla Twojej indywidualnej sytuacji. Jeśli wcześniej miałeś przekłucie, mogą ocenić twoją oś czasu gojenia na podstawie tego doświadczenia.

Co to znaczy, że twoje przekłucie zostanie wyleczone?

Cóż, oznacza to, że skóra wokół kolczyka jest całkowicie zamknięta i nie ma na niej otwartych miejsc, które mogłyby być podatne na podrażnienia lub infekcje. Zagojone przebicie może wytrzymać większy nacisk i tarcie.

Co to oznacza dla Ciebie? Cóż, możesz zmienić biżuterię do ciała! Pamiętaj, aby poczekać, aż przekłucie zostanie całkowicie wygojone, niezwykle ważne jest, aby zapobiec infekcji i potencjalnie potrzebie ponownego przekłucia. Jednak dzięki wskazówkom swojego przekłuwacza, które style i metale będą najlepsze do wczesnej wymiany, gdy przekłuwanie wciąż się dostosowuje, możesz zacząć z radością eksperymentować z różnymi stylami i w pełni cieszyć się nowym przekłuciem.

Czego można się spodziewać po różnych kolczykach

Ta lista zawiera różnorodne kolczyki i to, czego możesz się spodziewać po przekłuciu w każdym obszarze.

MAŁŻOWINA USZNA: Zdecydowana większość kobiet ma przekłute płatki uszne, podobnie jak wielu mężczyzn. Jest to najczęstszy piercing i nic dziwnego, że może się goić stosunkowo szybko i łatwo. To także piercing, na który ludzie najczęściej chcą zmieniać biżuterię. Ważne jest, aby upewnić się, że piercing jest w pełni wygojony przed wymianą kolczyków, a tym bardziej przed założeniem cięższych kolczyków, które mogą pociągać za piercing. Noszenie kolczyków, które są zbyt ciężkie przed zagojeniem się piercingu, jest błędem, który może prowadzić do dyskomfortu i uszkodzenia blizny, co wymaga nowego okresu oczekiwania oraz dodatkowej pielęgnacji i konserwacji.

Standardowy czas gojenia: 6-8 tygodni. Płatki uszu są prostym przekłuciem do wykonania i mogą wskazywać na zdolność twojego ciała i skłonność do gojenia się w przyszłych przekłuciach.

SPIRALA (przekłuwanie górnej chrząstki): Na górnym uchu znajduje się wiele miejsc, które można przekłuć, ale na całej powierzchni są to piercing chrząstki o podobnym procesie i czasie gojenia. Jedną z największych skarg na przekłucie chrząstki jest to, że sen jest bolesny. Z tego powodu wielu piercerów (i osób przekłutych, jeśli o to chodzi!) zaleca walkę z jedną stroną na raz, aby można było leczyć i wygodnie spać po drugiej stronie, jeśli śpisz na boku.

Standardowy czas gojenia: 6-9 miesięcy. Większość kolczyków w zewnętrznej chrząstce można zagoić w tym czasie, ale ważne jest, aby pamiętać, że u wielu osób pełne wyleczenie z tego typu kolczyków zajmuje do 12 miesięcy. Jest to rodzaj przekłuwania, którego wynik można łatwiej przewidzieć na podstawie innych doświadczeń związanych z przekłuwaniem, więc jeśli je masz, podziel się nimi ze swoim przekłuciem, aby mieć lepsze wyobrażenie o tym, czego się spodziewać.

Piercing brzucha - biżuteria do ciała

PĘPEK: W szczególności w przypadku pępka wybór biżuterii, która pasuje do Twojej anatomii, może skrócić czas gojenia i drastycznie zwiększyć ogólny komfort. Ponieważ pępki różnią się głębokością, kształtem itp. w zależności od typu ciała i sposobu zawiązania pępowiny, tradycyjny kolczyk do pępka nie jest odpowiedni dla wszystkich pępków. Przekłuwanie „pływającego pępka” jest doskonałą alternatywą dla standardowego przekłuwania pępka i prawdopodobnie zagoi się szybciej niż przekłucie mniej dopasowane do kształtu pępka. Należy pamiętać, że nie każdy pępek w ogóle nadaje się do przekłuwania. Twój piercer będzie świetnym źródłem do ustalenia tego i omówienia alternatyw.

Standardowy czas gojenia: 9-12 miesięcy. Ten obszar jest szczególnie wrażliwy na odzież ze względu na swoje położenie, dlatego świadomość, że należy nosić czyste, niezbyt ciasne ubrania, jest naprawdę niezbędna do wspierania prawidłowego gojenia.

NOZDRZE: Większość piercerów uważa obszar zagojony do 6 miesięcy, ale dobrze jest zachować ostrożność w tym obszarze, ponieważ jest on na twarzy, a prawidłowe gojenie jest bardzo ważne! Ćwieki umożliwiają szybsze gojenie niż pierścienie, ponieważ pierścienie poruszają się i mogą być bardziej podrażnione codziennymi czynnościami, takimi jak ubieranie i mycie twarzy.

Ze względu na lokalizację i bliskość bakterii właściwe czyszczenie i pielęgnacja kolczyka w nosie jest niezwykle ważne. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym wpisem na blogu Jak założyć kolczyk w nosie [Guide].

Standardowy czas gojenia: 6-9 miesięcy. Upewnij się, że masz dobrze dopasowany pierścień na 10 początkowy czas gojenia, abyś mógł dbać o pierścień nosowy i dobrze go wyczyścić. Twój piercer będzie miał dla Ciebie zalecenia na podstawie kształtu nosa i umiejscowienia piercingu w nozdrzu.

PRZEGRODA NOSOWA: Pierścienie przegrodowe są coraz bardziej popularne i zaskakująco szybko się goją. Przekłuwanie wykonuje się przez szczególnie cienki kawałek skóry tuż przed chrząstką przegrody nosowej i za grubą warstwą między nozdrzami. 10 obszar jest idealnym miejscem na tego rodzaju przekłucie, więc sprawdź jeszcze raz u swojego przebijaka, czy twój jest odpowiedni do przekłucia. Jeśli jest zbyt wąski, aby wygodnie pasował do piercingu, możesz cofnąć się do chrząstki, ale jest to inny rodzaj piercingu z dłuższym czasem gojenia.

Standardowy czas gojenia: 3-4 miesiące. Istnieje kilka opcji pierścieni dla tego obszaru, ale dopóki nie zmienisz biżuterii (kiedy jest w pełni zagojona), możesz rozważyć, czy chcesz mieć pierścień, czy podkowę. Zaletą kształtu podkowy jest to, że można go schować do nosa, gdy jesteś w pracy lub gdziekolwiek wolisz, aby go nie pokazywać.

BREW: Kolczyki do brwi goją się dość szybko, ale są podatne na migrację lub wypchnięcie, więc lepiej jest być po dłuższej stronie podczas szacowania czasu gojenia. Ze względu na ich umiejscowienie i fakt, że mają punkt wejścia i wyjścia wzdłuż skóry, uważa się je za piercing powierzchniowy. Zazwyczaj są umieszczane tuż za łukiem brwiowym, ale naprawdę mogą iść w dowolnym miejscu wzdłuż brwi. Podczas gdy przekłuwanie brwi goi się, nie woskuj brwi ani nie używaj środka do demakijażu twarzy w tym obszarze, który nie jest środkiem czyszczącym do pielęgnacji. Im bardziej spójna jest pielęgnacja skóry wokół brwi, tym lepiej się zagoi.

Standardowy czas gojenia: 3-5 miesięcy. Jednak jako trudny piercing i jeden bezpośrednio na twarzy, zaleca się trzymanie do 5 miesięcy, aby mieć pewność, że jest w pełni zagojony.

SUTEK: Szczególnie modny obecnie piercing, piercing sutków jest jednym z najgęstszych piercingów tkanek i dlatego wymaga długiego czasu oczekiwania przed pełnym wygojeniem. Chociaż natychmiastowy ból może być nieco intensywny, szybko zanika i po kilku dniach tkliwości piercing wkrótce poczuje się znacznie lepiej. Według niektórych specjalistów od przekłuwania może to stać się problemem, ponieważ oznacza to, że ludzie myślą, że etap opieki po zabiegu kończy się, gdy tak naprawdę musi trwać przez całą długość gojenia, niezależnie od tego, jak się czuje dany obszar.

Kolejną kwestią jest rodzaj zastosowanego pierścienia. Obręcze nie są dobre na wczesnych etapach leczenia, ponieważ mogą za bardzo się poruszać, zaczepiać o ubranie i prowadzić do innych problemów. Kupując sztangę, szukaj sztangi z gwintem wewnętrznym, aby pierścień był całkowicie gładki i wygodnie przechodził przez piercing.

Standardowy czas gojenia: 8-12 miesięcy. Ponieważ codzienne czynności, takie jak ubieranie się, spanie lub kontakt fizyczny, mogą podrażnić okolicę, najlepiej odczekać cały rok, zanim uznasz, że przekłucie jest zagojone. Zadbane przekłucie brodawki sutkowej można jednak całkowicie wyleczyć już po 8 miesiącach.

JĘZYK: Może to być sprzeczne z intuicją, ale piercing języka jest zaskakująco szybkim obszarem gojenia. Ponieważ jednak ten piercing znajduje się w ustach, pokarmy, które jesz na początku procesu gojenia, powinny być bardziej rozważnie rozważone, aby uczynić jedzenie przyjemniejszym i zapobiec utknięciu kawałków jedzenia i przypraw w biżuterii i sprawić, że poczujesz się niekomfortowo. . Na początek dobrym pomysłem jest również trzymanie się z dala od gorących napojów.

Standardowy czas gojenia: 6-8 tygodni. Języki goją się bardzo szybko i mogą w pełni zagoić się w ciągu zaledwie czterech tygodni, ale najlepiej poczekać gdzieś w zakresie od sześciu do ośmiu tygodni. Płukanki solne i miękkie pokarmy będą historią pierwszego tygodnia gojenia, ale po pierwszym tygodniu wszystko powinno zacząć wracać do normy. Twój piercer przekaże ci szczegółowe instrukcje dotyczące tego, co możesz, a czego nie możesz zrobić, a także harmonogram leczenia i wznowienia normalnych czynności.

WARGA: Zarówno piercing górnej, jak i dolnej wargi goi się mniej więcej w tym samym czasie, choć warto zauważyć, że piercing wargi górnej może być bardziej czuły niż piercing wargi dolnej. Bądź świadomy kształtu swoich ust w porównaniu ze średnicą pierścionka, który rozważasz. Znalezienie biżuterii o odpowiedniej średnicy pozwoli nie tylko na wygodę i dobre noszenie, ale także na dobry wygląd twarzy.

Standardowy czas gojenia: 3-4 miesiące. Aby wspomóc jak najszybsze gojenie, zaleca się wypłukanie ust i okolic ust wodą po jedzeniu i pamiętanie o zaopatrzeniu się w biżuterię dobrze dopasowaną do warg.

Streszczenie:

Przy tak wielu lokalizacjach piercingu i opcjach biżuterii powinieneś być w stanie znaleźć piercing, który naprawdę będzie Ci odpowiadał i przyniesie Ci radość. Twój piercer to bogactwo wiedzy i doświadczenia (a przynajmniej powinno być, nie bój się pytać więcej o jego doświadczenie!) i powinien być w stanie Cię poprowadzić.

Wiedza o tym, czego można się spodziewać w pierwszych dniach i miesiącach podróży z piercingiem, tylko pomoże i stworzy sytuację, w której będziesz dobrze przygotowany do dbania o piercing i uzyskania pięknie wygojonego piercingu, którym będziesz się cieszyć przez długi czas przyjść.

Leave a Reply