Bielizna była szczególnie drażliwym tematem od czasu ruchu #MeToo, piorunochronu w debacie na temat uprzedmiotowienia i upodmiotowienia kobiet – jak dokładnie to się wyraża i kto decyduje, jak to wygląda. Zobacz na przykład trudy Victoria’s Mystery, niegdysiejszego ucieleśnienia marzeń o bieliźnie. Przynajmniej stare stereotypy marzeń o męskiej bieliźnie.

Jeśli jednak prawdziwe wzmocnienie polega, jak wierzę, w emocjach jednostki – w noszenia tego, co sprawia, że ​​czujesz się dobrze – wtedy zaczyna się od pierwszej i ostatniej rzeczy, którą nosisz: bielizny. Jak powiedział kiedyś Christian Dior: „Prawdziwa elegancja jest wszędzie. Zwłaszcza w rzeczach, których nie widać”.

To, jak zdefiniujesz elegancję w tym kontekście, zależy od Ciebie i nie powinno mieć nic wspólnego z urodzinami, rozmiarem ani kształtem. „Jeśli lubisz nosić pasy do pończoch, przezroczyste babydoll, stringi i bieliznę bikini, powinieneś nosić te rzeczy!” Cora Harrington, autorka „W szczegółach intymnych: jak wybierać, nosić i kochać bieliznę” powiedział, kiedy zapytałem. „Nie ma ograniczeń wiekowych i nie jest ani trochę śmieszne, aby nadal cieszyć się tymi przedmiotami”.

Zauważyła jednak, że jeśli chodzi o bieliznę, istnieje wiele innych opcji do wyboru. Wystarczy rozważyć koncepcję „sukienki wsuwanej”, która przeżywa renesans na wybiegach projektantów na całym świecie. To element garderoby wyniesiony prosto z przepychu sypialni – gdzie tak naprawdę nigdy nie wychodzi z mody.

Pomyśl o Elizabeth Taylor w „Kocie na gorącym blaszanym dachu” i „Butterfield 8”. Te białe jedwabne koszulki wyglądają dziś równie kusząco, jak wtedy, gdy filmy zostały wydane.

Rzeczywiście, pani Harrington powiedziała: „Uwielbiam długą, jedwabną koszulę nocną z głębokim dekoltem w szpic i bujnymi koronkowymi detalami”. Sugeruje, żebyś się sprawdził Krystyna Bielizna„kanadyjska marka słynąca z jedwabnych koszul nocnych” i Julianna Rae. Na bardziej przystępnym poziomie jest to średniej długości suknia przez SilkSilky i to koszula od Dity Von Teese.

Josie Natori, guru bielizny i założycielka Natori, poleca braletkę i spodnie od piżamy, jako Ostatnio nosiła Gwyneth Paltrow na imprezie poświęconej jej linii kosmetyków Goop. Szukaj biustonoszy bez fiszbin (Intimissimi ma kilka dobrych opcji, podobnie jak Cosabella) i połącz je z niektórymi wygodne, ale nadal obcisłe spodnie.

Wreszcie, nie można nie czuć się szykownym wylegiwaniem się (lub wychodzeniem) jedwabny szlafrok. Te parne dni stanowią alternatywne znaczenie dla całej koncepcji „gorąco”.

Co tydzień w Open Thread Vanessa odpowie na pytanie czytelnika związane z modą, które możesz wysłać do niej w dowolnym momencie za pośrednictwem e-mail lub Świergot. Pytania są redagowane i skondensowane.