Jest marzec i wszyscy jesteśmy gotowi do przejścia na wiosnę. Dla mnie częścią tego przejścia jest biżuteria, którą noszę – cięższa, ciemniejsza biżuteria ustępuje miejsca lżejszym i jaśniejszym akcesoriom. Mając to na uwadze, oto zabawne i kolorowe podejście do tradycyjnego krawata bolo, ale wykonanego z barwionych jedwabnych wstążek i kaboszonów z płaskimi plecami. Projekt powstaje dość szybko, więc Ty też możesz być gotowy na powitanie wiosny!

Gotowe, gotowe, gotowe!

Będziesz potrzebować tych materiałów eksploatacyjnych:

Narzędzia:

Inne zaopatrzenie:

  • jednorazowa powierzchnia klejąca (płyta papierowa)
  • aplikator typu stick-adhere (wykałaczka)
  • folia aluminiowa
  • papierowe ręczniki

Bardzo przewód bolo ma średnicę około 3 mm+ i wyniki slajdów bolo przygotuj się, aby dostosować się do rozmiaru. Ponieważ jedwabna wstążka jest cieńsza, będziesz musiał ścisnąć bolo z tyłu, aby zmniejszyć rozmiar otworu na sznurek. Aby zapewnić stabilność połączenia klejowego, najlepiej zrobić to przed trwałym przymocowaniem bolo z powrotem do kamei.

Oto obraz „przed i po” znalezionego slajdu bolo. Jeśli masz problemy z dostosowaniem znajdowania bolo przez szczypanie, możesz użyć Szczypce nylonowe. Szczęki szczypiec z nylonowymi szczękami nie porysują metalowych elementów biżuterii, jak robią to zwykłe metalowe szczypce.

W jubilerstwie klej to „zimne połączenie”, które łączy ze sobą różne elementy. 10 projekt łączy platerowany mosiężny tył bolo z plastikowym kaboszonem kamei, więc klej, który będzie działał z obydwoma materiałami, jest kluczem do sukcesu. Wybrałam mój ulubiony klej jubilerski, dwuskładnikową żywicę epoksydową. Dwuskładnikowa żywica epoksydowa współpracuje z większością nieporowatych powierzchni.

Klejenie metalowych elementów 101

A bezpłatny pdf do druku zawiera pomocne wskazówki i porady dotyczące klejenia od Rings & Matters. I nie zapomnij klej.

Kleje epoksydowe tworzą silne wiązania. Większość produktów epoksydowych, takich jak Epoxy 330, zaleca mieszanie równych części żywicy i utwardzacza. Delikatnie wymieszaj klej do wymieszania zapoznaj się z instrukcjami dołączonymi do marki kleju.

Przed rozpoczęciem upewnij się, że twoje kawałki są czyste i suche. Następnie nałóż odrobinę kleju na tylną część szkiełka bolo i rozprowadź go równomiernie. Elementy na przedniej stronie kamei mają niską płaskorzeźbę, która uniemożliwia im siadanie na blacie. Lubię używać kawałka zgniecionej folii, aby podeprzeć kameę i utrzymać ją tak poziomą, jak to możliwe.

Odłóż przyklejoną kameę na bok w ciepłym miejscu, aby zestaliła się i utwardziła. Klej zaczyna wiązać po około 15 minutach i utwardza ​​się po około 2 godzinach. Lubię obserwować sklejony kawałek, dopóki się nie stwardnieje – jeśli scena nie jest wypoziomowana, znalezisko slajdu bolo może się przesunąć i wymagać zmiany pozycji. Gdy klej stwardnieje, nie będzie problemu.

Dwuskładnikowy klej epoksydowy 330 wysycha bezbarwnie. Ten centralny component bolo jest gotowy do wykończenia.

Odkrycie slajdu bolo może być mylące z powodu dodatkowych otworów przypominających rurki. Użyj dużych i zewnętrznych otworów przypominających rurkę, aby przewlec wstążkę.

Przeciągnij wstążkę przez jedną stronę znalezionego slajdu bolo. Następnie wyprostuj wstążkę, aby usunąć wszelkie skręty i przeciągnij drugi koniec wstążki przez przeciwległy otwór.

Oto dopasowana wstążka na slajdzie bolo.

Aby dodać ozdobę i wagę, zakończ końce wstążki dwa koraliki z dużymi otworami. Nałóż koralik na koniec wstążki w zależności od długości koralika może być konieczne użycie pęseta do koralików do tego zadania.

Zawiąż węzeł około 1/2 cala od końca wstążki i zaciśnij węzeł. Złóż ogon wstążki i wsuń go w wstążkę po drugiej stronie węzła. Delikatnie pociągnij koralik do węzła, jednocześnie wciągając ogonek wstążki do otworu koralika (pomocne może być szturchanie pęsetą do koralików).

Oto gotowe końcówki z koralikami. Ta metoda wykończenia jest prosta, czysta i atrakcyjna.

Naszyjnik Bolo Tie „Sundance” autorstwa projektantki Rings & Matters Mollie Valente.

Naszyjnik Bolo Tie „Panama” autorstwa projektantki Rings & Factors Mollie Valente.

Robić rzeczy,

Mollié

Przyjazny dla druku, PDF i e-mail