Robić czy nie robić Botoxu? Do jakiego wieku można otrzymywać zastrzyki z botoksu? Przynajmniej każda z osób powyżej 30 roku życia zadała to pytanie, niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą. Okrzyknięty najskuteczniejszym zabiegiem przeciwzmarszczkowym, Botox, znany również jako toksyna botulinowa, jest jednym z zabiegów zatwierdzonych przez Food and drug administration. Fashiongton Write-up pomoże Ci dowiedzieć się, czy jesteś gotowy na Botox i czy jest to właściwy wybór dla Ciebie.

Botox to nazwa marki, którą ludzie kojarzą z rzeczywistym produktem i używają jako terminu ogólnego. Dysport i Xeomin to dwie inne marki zajmujące się wstrzykiwanymi zabiegami na zmarszczki. Terapia botulinowa to zabieg mający na celu korekcję i zapobieganie zmarszczkom mimicznym preparatami na bazie toksyny botulinowej wstrzykiwanymi do tkanek miękkich za pomocą mikroigieł. Wszystkie te produkty działają w bardzo podobny sposób, ale różnią się konfiguracją molekularną i niuansami produkcyjnymi.

piękno botoksu

Czy powinienem zrobić Botox?

TAK, jeśli zauważysz głębokie zmarszczki i zmarszczki na twarzy. U większości kobiet zmarszczki zaczynają pojawiać się w wieku 25-40 lat. Botox doskonale odświeża twarz i czasowo usuwa zmarszczki. Nie ma określonego wieku, który byłby punktem wyjścia do zabiegu. Gdy tylko zaczniesz zauważać pojawienie się zmarszczek w górnej jednej trzeciej twarzy, z pewnością możesz zdecydować się na 10 zabieg.

NIE, jeśli masz skazę krwotoczną, ponieważ jest to bezwzględne przeciwwskazanie do leczenia botuliną. Przyczyny tego zaburzenia mogą być zarówno wrodzone, jak i nabyte, spowodowane przyjmowaniem niewłaściwych leków. W przypadku nabycia skazy krwotocznej odmłodzenie za pomocą zastrzyków z botoksu jest możliwe po przywróceniu normalnych parametrów.

piękno botoksu

Czy jest już za późno na Botox?

NIE, jeśli Twoje zmarszczki mimiczne nie przeszły jeszcze w fazę statyczną. Zmarszczki mimiczne lub dynamiczne powstają w wyniku skurczu mięśni twarzy podczas wykonywania różnych ruchów mimicznych i znikają, gdy przestajesz naśladować. Zmarszczki statyczne nigdy nie znikają, najczęściej nazywane są związanymi z wiekiem i pojawiają się wraz z wiekiem.

TAK, jeśli masz tremendous starzejącą się skórę, to znaczy masz głębokie, statyczne zmarszczki na twarzy, niezależnie od tego, czy naśladujesz, czy nie. Neurotoksyny nie będą w stanie całkowicie usunąć takich zmarszczek z Twojej twarzy, ponieważ po 50 roku życia następuje naturalna resorpcja tłuszczu i kości na twarzy. Botox jest zatwierdzony przez Fda tylko dla osób poniżej 65 roku życia. Wszystkim osobom powyżej 65 roku życia nie zaleca się uciekania się do tej procedury.

piękno botoksu

Czy Botox pomoże poprawić symetrię twarzy?

TAKjeśli masz na przykład jedną brew niżej niż drugą lub jedna strona ust lekko unosi się, gdy się uśmiechasz lub mówisz — wtedy Botox może być użyty do rozluźnienia jednej strony twarzy i stworzenia bardziej symetrycznego wyglądu.

NIE, jeśli masz wysokie oczekiwania. Wiele osób uważa, że ​​efekt terapii toksyną botulinową będzie trwał wiecznie, ale to nieprawda. Efekt Botoxu zwykle mija w ciągu trzech do sześciu miesięcy i wtedy zabieg można powtórzyć.

piękno botoksu

Czy Botox może pomóc w nadmiernej potliwości?

TAKBotox jest zatwierdzony przez Fda do stosowania w leczeniu nadpotliwości. Mikrozastrzyki wykonujemy w okolice pach, czasem również na dłoniach i stopach, po czym zapomnisz o aktywnym poceniu się i nieprzyjemnym zapachu w tych okolicach na kolejne 3-6 miesięcy.

NIE, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Botox działa miejscowo i nie przenika do odległych części ciała, więc prawdopodobieństwo jego wpływu na płód w macicy lub dziecko podczas karmienia piersią jest bardzo niskie. W tym przypadku nie chodzi o krzywdzenie dziecka, ale o celowość procedury. Efekt terapii botulinowej nie dotyczy kobiet w ciąży i karmiących.