Igrzyska odbędą się od 28 lipca do 8 sierpnia w miejscach w Birmingham. Ponad 4500 sportowców zmierzy się w 27 dyscyplinach sportowych i parasportowych.

CCEP, największy niezależny rozlewnik Coca-Coli na świecie, będzie wspierać Birmingham 2022 w jego ambicji bycia pierwszymi Igrzyskami Wspólnoty Narodów z dziedzictwem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.

Wszystkie butelki sprzedawane w punktach sprzedaży będą w 100% nadające się do recyklingu i wykonane w 100% z przetworzonego plastiku]. Firma będzie współpracować z dostawcami gospodarki odpadami i recyklingu Igrzysk, aby zapewnić przetwarzanie i recykling tworzyw sztucznych zebranych ze wszystkich miejsc

Producent napojów bezalkoholowych twierdzi, że planuje korzystać z opcji transportu niskoemisyjnego tam, gdzie to możliwe.

Przed Birmingham 2022, CCEP zapewnia również finansowanie i wsparcie wolontariuszy dla projektu Canal & River Belief, mającego na celu poprawę i wzmocnienie kluczowych obszarów wzdłuż sieci kanałów Birmingham, które zapewniają zrównoważone trasy transportowe.

Sam Jones, szef działu klimatu i zrównoważonego rozwoju w CCEP, powiedział: „To zaszczyt współpracować z Birmingham 2022 i innymi partnerami, aby zapewnić Igrzyska, które wspierają długoterminową zrównoważoną zmianę zachowań i tworzą trwałą spuściznę dla lokalnych społeczności”.