Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić wygląd swojej grzywy, czy też radykalnie zmienić swój wizerunek, zmiana koloru włosów jest ekscytująca. Ale czasami podekscytowanie może przerodzić się w zakłopotanie, jeśli wszystko pójdzie nie tak. Nierówne odcienie, mosiężne odcienie i zbyt jasne lub zbyt ciemne odcienie sprawiają, że marzenia o kolorze włosów stają się […]

Powrót do aukcji

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić wygląd swojej grzywy, czy też radykalnie zmienić swój wizerunek, zmiana koloru włosów jest ekscytująca. Ale czasami podekscytowanie może przerodzić się w zakłopotanie, jeśli wszystko pójdzie nie tak.

Nierówne odcienie, mosiężne odcienie i zbyt jasne lub ciemne odcienie zamieniają marzenia o kolorze włosów w koszmar. Tak więc, chociaż możesz myśleć, że cała nadzieja jest stracona, istnieje rozwiązanie korekta koloru włosów.

„Uwielbiam korekcję kolorów” mówi Tina Mehmi z naszego warsztatu kolorystycznego. „Możliwość cofnięcia koloru, którego klient nie lubi, z kolorem, który kocha, daje fryzjerowi moc”. Z Tiną po naszej stronie dzielimy się tym, co oznacza korekta koloru włosów od początku do końca i na zawsze uwalniamy od nieszczęśliwych wpadek.

Jak działa korekcja koloru włosów?

Krótko mówiąc, korekcja koloru włosów polega na starannym zastosowaniu nowego odcienia koloru, aby uzyskać zdrowszą, równą grzywę. Tonery neutralizują aktualny kolor Twojego ‘do’, co z kolei pozwala skórkom skuteczniej przybierać skorygowany kolor. „Stan twoich włosów odgrywa ważną rolę” – komentuje Tina.

„Jeśli twoje włosy nie są w dobrym stanie, nie zalecamy już ich rozjaśniania lub przyciemniania. Tak więc musielibyśmy przyjrzeć się innym opcjom. Ponadto należy wziąć pod uwagę swój styl życia, ponieważ zmiana koloru wiąże się z konserwacją”.

Suche i bezbarwne niebieskie loki.
Warkocze w kolorze elektryzującego błękitu z poprawionym kolorem.

Korekta koloru włosów: krok po kroku

Korygowanie nierównych włosów jest bardziej złożone niż samo farbowanie grzywy. Dlatego zawsze polecamy rezerwacja wizyty w najbliższym salonie i profesjonalnie poprawiony kolor.

Należy również unikać chęci szybkiego naprawiania włosów. Odczekaj co najmniej cztery tygodnie po katastrofie kolorystycznej, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Musisz przygotować się na dłuższą metę, ponieważ korekta włosów może zająć kilka sesji, które po zsumowaniu mogą czasami trwać od czterech do ośmiu godzin w salonie!

Suchy blond balayage o wyblakłym kolorze.Falowane włosy z blond pasemkami skorygowanymi kolorystycznie.

1. Wybierz

Zanim poprawisz ton jakiejkolwiek grzywy, wybierz odpowiedni kolor, aby uniknąć powtarzania tych samych problemów. „Omawiamy, co lubisz w swoim obecnym kolorze, a czego nie” – wyjaśnia Tina. „Patrzymy na zdjęcia i czerpiemy inspirację z kolorów, które lubisz, za pośrednictwem Pinteresta i Instagrama”.

„Pod uwagę brany jest również odcień skóry i kolor oczu klienta. Jeśli klientka jest już dość niezadowolona ze swoich włosów, zmiana koloru na coś, co nie będzie jej komplementować, może sprawić, że poczuje się gorzej – dodaje Tina.

Niedopasowany kolor blond pixie.
Skoordynowany kolorystycznie popielaty blond pixie 'do.

2. Sprawdź

Aby mieć pewność, że wybrany przez Ciebie odcień jest dla Ciebie odpowiedni, dokładnie oceniamy stan Twojej grzywy. Nieprawidłowy dobór produktu może spowodować, że Twoje włosy staną się suche i łamliwe. Dlatego przed utrwaleniem koloru może zajść potrzeba poprawy nawilżenia i zdrowia Twoich pasm, aby uzyskać najlepsze rezultaty korekcji koloru.

3. Zastosuj

Kiedy cieszymy się, że stan Twoich włosów poprawił się i wybrałeś nowy odcień, nadchodzi chwila oczekiwania… Korekta koloru!

Ciesz się więc pogawędką ze specjalistą od kolorów, sprawdzając najnowsze wydarzenia w mediach społecznościowych i relaksując się, podczas gdy kolor twoich zamków zmienia się za pomocą teksturowanych tonerów, odważnych wybielaczy lub delikatnych barwników.

4. Zakończ

Po godzinach cierpliwego siedzenia odsłonimy Twoją nową, poprawioną kolorem fryzurę, pełną jazzu i szelestu do zazdrości. Ale to nie ostatni etap Twojej podróży z korekcją kolorów. Jest ważny etap konserwacji po leczeniu.

Postrzępione blond loki, pozbawione koloru.
Piękne i delikatnie ubarwione jak wodospad włosy.

5. Konserwacja

„Aby zapewnić najlepsze rezultaty korekcji kolorów, zleciłabym klientowi 4-tygodniowy method konserwacji” — wyjaśnia Tina.

„Obejmuje to stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji, takich jak Kerastase Blond Absolu i Chroma Absolu. Proponuję również zminimalizować użycie gorących narzędzi, zwłaszcza gdy użyto wybielacza.”

Nierównomiernie ufarbowane i podkreślone ciemne włosy.
Ciemne, zdrowe loki o przepięknym kolorze.

Tak więc, choć może się wydawać, że nie ma nadziei, nasi eksperci od korekcji koloru mogą uratować Twoje loki przed rozpaczą i dzięki starannej pielęgnacji sprawią, że Twoje włosy będą wyglądać najlepiej, jak kiedykolwiek miały!

Nabłyszczanie włosów, obok korekcji koloru, to kolejny zabieg, który może ożywić Twoje loki. Mówiąc słowami Very small, nasza „Usługa nabłyszczania kolorów jest niesamowita po korekcie koloru. Poprawia połysk, nadaje kolorowi kosztowny wygląd i dodaje więcej pigmentu kolorowego z powrotem do włosów.”

Leave a Reply