CAA odrzuca Tak, MRC porzuca dokument z powodu antysemickich uwag

Kanye West bierze udział w pokazie Givenchy Womenswear Wiosna/Lato 2023 w ramach Paris Vogue 7 days, który odbędzie się 2 października 2022 roku w Paryżu we Francji.

Stephane Cardinale – Corbis | Corbis Rozrywka | Obrazy Getty

Główna hollywoodzka agencja talentów CAA w poniedziałek porzuciła Ye, znanego również jako Kanye West, ponieważ raper i potentat biznesowy spotykają się z nasilającą się krytyką jego ostatnich antysemickich wypowiedzi.

„Mogę potwierdzić, że Kanye nie jest klientem” – powiedział CNBC przedstawiciel CAA.

Studio filmowe MRC poinformowało również, że wypuszcza dokument o artyście. MRC był odpowiedzialny za filmy takie jak „Knives Out” i seriale telewizyjne, takie jak „Ozark”.

CNBC skontaktowało się z zespołem prawnym Ye w celu uzyskania komentarza.

Ruchy pojawiają się, gdy producent odzieży sportowej, Adidas, staje przed coraz większymi wezwaniami do zakończenia relacji z Ye.

Co najmniej trzy organizacje prawne napisały listy do niemieckiej firmy, aby zerwać więzi z Ye z powodu jego ostatnich antysemickich komentarzy. Adidas pozostaje jednym z niewielu pozostałych partnerstw po tym, jak został zwolniony przez markę dóbr luksusowych Balenciaga zeszły tydzień. Jego związek z JPMorgan Chase również się skończył. Sam wcześniej porzucił swój związek z Luka.

„Wzywamy do zaprzestania milczenia, potępienia obscenicznego antysemityzmu Kanye i zakończenia współpracy z nim” – napisano w ostatnim liście z Międzynarodowe Discussion board Prawneorganizacja reprezentująca ponad 4000 prawników i działaczy.

Z kolei ty szydziłeś z Adidasa. „Mogę dosłownie powiedzieć antysemickie s… [to Adidas] i nie mogą mnie powstrzymać” West powiedział w filmie opublikowanym w czwartek.

Liora Rez, dyrektor wykonawczy Stopantisemism.org, napisała w odpowiedzi: „Więc proszę cię, zarząd Adidas, czy możesz dosłownie cokolwiek powiedzieć, czy też potępisz antysemityzm i przestaniesz czerpać zyski z bigoterii wobec Żydów?”

Jest to następstwo listu z zeszłego tygodnia z Anti-Defamation League wzywającego Adidasa do zerwania więzi z artystą. ADL sporządziłem listę o tym, co uznała za szkodliwe, ostatnie komentarze Ye.

CNBC kilkakrotnie kontaktowało się z Adidasem. Za każdym razem firma wskazywała nam swoje oświadczenie z 6 października mówiące, że związek jest „w trakcie przeglądu”.

Jednak może to być kwestia czasu, zanim Adidas wykona ruch.

„Być może jesteśmy w punkcie, w którym Adidas nie może już tego tolerować”, powiedział analityk Morningstar, David Swartz, zauważając: „Adidas przez lata przeoczył wiele bzdur, aby utrzymać Kanye’a szczęśliwym i utrzymać związek”.

Jego związek z Adidasem sięga 2013 roku i odniósł sukces finansowy i głośny, przynosząc firmie około 2 miliardów dolarów rocznie, według Swartza.

Przez lata firmy tolerowały wybuchy Ye ze względu na to, że zdiagnozowano u niego chorobę afektywną dwubiegunową, ale w ostatnich tygodniach jego zachowanie stało się bardziej zapalne.

Twitter i Instagram zablokowały go za jego antysemickie uwagi. W odpowiedzi zgodził się na zakup prawicowej sieci mediów społecznościowych Parler.

– Jim Forkin z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu.

Leave a Reply