Kluczyki samochodowe

Kluczyk do samochodu Audi A4

Chociaż dorastałem poza Detroit, nigdy nie byłem „gościem od samochodów”. Jednak w ostatnich latach bardziej zainteresowałem się formą, funkcją i designem. Znalazłem świetną ofertę na Audi A4 z bardzo małym przebiegiem w 2020 roku i musiałem to zmienić. Chociaż nie jest to „samochód rodzinny”, to była doskonała jazda. Jest funkcjonalna, wygodna, a turbosprężarka zapewnia mnóstwo energii na boczną drogę. O ile tam, gdzie mieszkam, nie pada za dużo śniegu, gorąco polecam process Audi Quattro.

Zauważysz też, że jedyną inną rzeczą na moim breloczku jest klucz do domu. Żadnego tajnego członkostwa w klubie spożywczym, żadnego tagu klubu „żelek miesiąca” — nic z tego. Chcę jak najmniej luzem w kieszeniach.

Portfel

Portfel na karty Shell Cordovan

Mój ojciec nosi ogromny portfel — tak duży, że kiedyś potrzebował gumki do trzymania go razem, gdy rzep się zużyje. Bardzo Costanza. W tym momencie postanowiłem nosić etui na karty i trzymać w nim tylko najpotrzebniejsze rzeczy. A ponieważ widziałem, że tak wielu facetów musi wymieniać swoich co dwa lata, wiedziałem, że chcę, aby coś trwało.

Zdecydowałem się więc na pokrowiec na karty typu shell cordovan. Znalazłem ten na Etsy, ze wszystkich miejsc. Jest wykonana z klasycznego koloru Horween nr 8, a niebieskie kontrastowe szwy wyglądają szczególnie ładnie. Mam to od około roku i było cudownie. Zaczęło przybierać trochę patyny i pewnie trzyma się tego, co tam trzymam. Co, szczerze mówiąc, to niewiele: dwie karty kredytowe, moje prawo jazdy i karta ubezpieczeniowa.

Zespół weselny

Zespoły weselne to jedna z tych głęboko osobistych rzeczy, za którymi kryje się historia. Tutaj chciałbym myśleć, że jest lekcja do nauczenia się.

Kiedy po raz pierwszy wyszłam za mąż, miałam taśmę wolframową 6 mm. Wybrałem go, ponieważ wielu innych facetów je miało – i były dostępne na to, na co w tamtym czasie mogliśmy sobie pozwolić. Ale zostałem dostosowany do tego około 11 rano, w połowie sierpnia, po dość obfitym śniadaniu. Krótko mówiąc, nie miałem odpowiedniego rozmiaru i bardzo trudno było mi się utrzymać. Ponieważ pasków wolframowych nie można zmienić rozmiaru, musiałem kupić nowy po trzech latach.

Moja opaska jest lekko wypukła z zaokrągloną krawędzią. W 10 sposób ślizga się po knykciu, ale nadal leży bezpiecznie na moim palcu. Miałem również rozmiar 6,75 — nie 6,5 czy 7. To było tak małe, jak tylko mogłem, a jednocześnie mogłem wygodnie go włączać i wyłączać. Ma 5 mm szerokości — nie 4, nie 6, ale pięć. Może wspomniałem wcześniej, że jestem trochę obsesyjny i ta szerokość została wybrana nie tylko dlatego, że jest wyjątkowa, ale jest to, na moje oko, właściwa proporcja dla mojego palca. To też 14k zamiast 18k, ponieważ chciałem, żeby było trochę trudniej.

Lekcja polega jednak na tym, aby wybrać coś unikalnego dla siebie, a nie dlatego, że obecnie jest to popularne.

Zegarek

Zegarek Hamilton Jazzmaster

Chociaż mogę absolutnie docenić zegarki i misterne projekty tych fascynujących mechanicznych obiektów, jestem prawdopodobnie najmniej „człowiekiem obserwacyjnym” spośród współtwórców tej witryny. mam przyzwoitą kolekcję, ale moim ulubionym jest ten Viewmatic Jazzmaster Automatic firmy Hamilton (ref.H32515555). Rozmiar koperty 40 mm jest doskonały na mój nadgarstek, a ta tarcza i pasek pasują do wszystkiego, od koszulki po dwurzędowy garnitur.

Miałem na oku ją kupić, kiedy dowiedziałem się, że zostanę ojcem, ale dzięki niespodziankowej premii za pracę mogłem to zrobić trochę wcześniej. Mam go już od ponad czterech lat i nie sądzę, że w najbliższym czasie wyjdzie z kolekcji.

Telefon

Nie jestem tym, który stawia się w kolejce do „najnowszego i najlepszego” gadżetu technologicznego, który pojawi się w następnej kolejności. Ale obecnie noszę iPhone’a 12 Professional i cieszę się, że to zrobiłem. Technique kamer 12MP jest oczywiście doskonały, ale to, co naprawdę doceniam w wielu poprzednich modelach, to powrót do bardziej kwadratowych krawędzi. Moim zdaniem zapewnia to czystszy projekt. Wybieram też minimalistyczne etui od Peel.

Okulary słoneczne

Tony Gorga w casualowym stroju w okularach Persol 714

Jestem daleko od Bono, ale moje oczy są dość wrażliwe i noszę okulary przeciwsłoneczne przez większość czasu na zewnątrz. Ponieważ tak bardzo z nich korzystam, dobra para była warta zainwestowania. A dla mnie nie ma pary lepszej niż Persol 714.

Wybrałem mniejszy product 52mm, który najlepiej pasuje do rozmiaru mojej głowy. Szylkret „Havana” i brązowe (spolaryzowane) soczewki również uzupełniają większość tego, co noszę.

Chociaż 714 to product składany, właściwie nie składam ich często, chyba że muszę je spakować do torby podręcznej.

Fob do gry w golfa

brelok do pola golfowego

Jak wielu, golf stał się ogromną częścią mojego życia w 2020 roku. Pole jest miejscem ucieczki, a gra jest sposobem na ciągłe stawianie sobie wyzwań zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Mam szczęście, że mam klub z doskonałym zapleczem treningowym dosłownie na ulicy od mojego domu, więc mogę wyjść kilka razy w tygodniu na przerwę na lunch lub po śnie córki, aby uderzyć kilka piłek, i spróbuj osiągnąć jednocyfrowy handicap.

Zawijanie

Moje EDC będzie się oczywiście różnić w zależności od tego, dokąd jadę tego dnia. Ale byłem świadomy i świadomy tego, co noszę i dlaczego. To jedna zmienna mniej, którą muszę wziąć pod uwagę i sprawia, że ​​jestem znacznie bardziej wydajny.