6 ponadczasowych prezentów na biżuterię dla niej (które nigdy nie wychodzą z mody)

Jak wybrać dla niej ponadczasowe biżuteryjne prezenty

W modzie często chodzi o zmiany, które mogą szkodzić naszej planecie i naszym budżetom. Branża szybkiej mody, w szczególności został dokładnie zbadany ze względu na ogromną ilość taniej, źle skonstruowanej odzieży, która trafia na wysypiska śmieci. A rynek biżuterii nie jest odporny.

Tania, modna i nieszlachetna biżuteria przyczynia się do powstawania ton odpadów, które każdego roku zanieczyszczają środowisko. Więc chociaż możesz zakochać się w swojej damie miłości, zachęcamy Cię, abyś kupując biżuterię dla niej, robił wszystko, aby być miłym dla ziemi.

Zamiast podążać za modą, szukaj ponadczasowych biżuteryjnych prezentów. W tym celu przedstawiamy dla niej biżuterię, którą nadal będzie kochać przez wiele lat.

1. Perły w dowolnej formie

Dla naprawdę ponadczasowych trudno znaleźć klejnot lub klejnot bardziej czcigodny niż perły. Najstarszą perłą znalezioną w ludzkiej osadzie jest Perła Abu Zabi który ma około 8000 lat (mów o prezentach biżuteryjnych, które nigdy nie wychodzą z mody!).

W dzisiejszych czasach perły są używane we wszystkich rodzajach biżuterii, od pierścionków, przez kolczyki, po bransoletki. Ale oczywiście ich najbardziej kultowym zastosowaniem jest klasyczny naszyjnik z pereł. To zdecydowanie ich najbardziej kultowa aplikacja.

Perły również są obecnie dość modne, więc są świetnym wyborem na prezent, który jest w równym stopniu aktualny i ponadczasowy. Są również tradycyjnym prezentem na 30. rocznicę, więc są biżuterią wybieraną przez długoletnich kochanków.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kolekcją biżuterii perłowej, zarówno dla klasycznych, jak i współczesnych wzorów biżuterii.

2. Kolczyki koła

Kolczyki koła w kolorze srebrnym i złotym, w tym wzór kwiatu wiśni

Kolczyki koła to kolejny ponadczasowy projekt. Chociaż są obecnie uważane za modne, najstarsze zachowane przykłady obręczy pochodzą z: około 2500 pne. Tak jak perły, trudno powiedzieć, że to tylko chwilowa moda.

A po części dlatego, że ich prosty, klasyczny kształt nadaje im wyjątkową, praktyczną jakość. Kolczyki koła zwracają uwagę na twarz, dzięki czemu świetnie nadają się do podkreślenia rysów osoby. A ponieważ ich konstrukcja jest tak prosta, nadają się na każdą okazję.

Nie oznacza to, że nie ma różnych sposobów noszenia kolczyków. Na przykład większe lub bardziej ozdobne obręcze to świetne sposoby na wyrażenie siebie. Jednocześnie mniejsze, prostsze obręcze to konserwatywny wybór, który mimo wszystko przyciągnie wzrok, podkreślając jednocześnie wrodzone piękno danej osoby.

Odwiedź naszą ofertę kolczyków obręczowych, aby uzyskać proste i wyszukane obręcze w kolorze srebrnym i złotym. Od połowy lat 90. robimy proste obręcze do kwiatów, takie jak wersja sfotografowana (prawdziwa historia!).

3. Łańcuszki i bransoletki

Łańcuszki to kolejny wzór biżuterii, którego w tej chwili będziesz często widywać. Ale podobnie jak perły i obręcze, są przykładem biżuterii, która istnieje od tysiącleci (i prawdopodobnie tak długo, jak istnieje biżuteria).

Ostatnim trendem są duże, nieporęczne łańcuszki, ale bardziej delikatne łańcuszki znacznie częściej staną się podstawowymi elementami garderoby, które przetrwają próbę czasu. Jednak noszenie wielu łańcuszków o różnych stylach i długościach w warstwowym stylu jest popularnym podejściem do osiągnięcia tego, co najlepsze z obu światów.

Nie to, że musisz stworzyć pudełko na biżuterię całkowicie z łańcuszków. Podstawowy złoty lub srebrny naszyjnik to ponadczasowy prezent sam w sobie, podobnie jak bardziej unikalne wzory łańcuszków, które przyciągają wzrok, ale wciąż są ponadczasowe.

Delikatny łańcuszek to jeden z najbardziej uniwersalnych elementów biżuterii w każdej garderobie. Prawie zawsze pasują do odzieży roboczej i pasują do większości funkcji towarzyskich. Oczywiście delikatny łańcuszek może również zawierać wisior, przy czym mniejszy wisior nadaje się na większość okazji (więcej o wisiorkach poniżej).

Łańcuszki szczególnie dobrze komponują się z prostymi, ponadczasowymi ubraniami, takimi jak mała czarna sukienka na specjalne okazje. Ale są również świetnym akcentem do codziennego stroju, który jest już zajęty wieloma wzorami lub innymi dodatkami.

Popularne są również bransoletki łańcuszkowe. Na przykład za każdym razem, gdy widzisz bransoletkę z wdziękiem, prawie zawsze przybiera ona postać prostego złotego lub srebrnego łańcuszka, którego główną cechą są wisiorki.

Biżuteria z łańcuszków nigdy nie wyjdzie z mody z tego prostego powodu, że prawie każdy strój można uwydatnić luksusowym błyskiem metalowego pasma.

Rzuć okiem na naszą kolekcję naszyjników łańcuszkowych, zawierającą szereg unikalnych wzorów dla kreatywnych kobiet.

4. Wisiorki i medaliki

Akcesoria na szyję cieszą się niesłabnącą popularnością. Pierwszymi elementami biżuterii, jakie kiedykolwiek nosili ludzie, były najprawdopodobniej proste naszyjniki wykonane ze sznurka i ozdobione koralikami lub innymi prostymi ozdobami.

W nowoczesności wszelkiego rodzaju naszyjniki pozostają kwintesencją dodatków. Naszyjnik łańcuszkowy, jak wspomniano powyżej, jest doskonałym dodatkiem do prawie każdego stroju. Ale dodanie dekoracji, takiej jak zawieszka lub medalion, idzie o krok dalej.

Wisiorki to doskonały sposób, aby osoba stworzyła formę wizualnego skrótu wyrażającego to, kim jest. Kształty takie jak serca, złe oczy i muszle są ikoniczne i wszystkie mają znaczenie. Rodzaj użytych w nich klejnotów może również pomóc wyrazić, kim jest dana osoba, bez wypowiadania słowa. Przeczytaj więcej o kamieniach szlachetnych i ich znaczeniu.

Małe i proste wisiorki zawieszone na delikatnym łańcuszku są zawsze odpowiednie do biura lub otoczenia towarzyskiego, w którym chcesz być mniej ostentacyjny. Alternatywnie można je stosować w warstwowym stosie, aby uzyskać bardziej odważny wygląd. Jednak większe wisiorki w kształcie gwiazdek, kwiatów lub muszelek mogą nadać strojowi zabawny, fantazyjny i kreatywny charakter.

Dla prawdziwie romantycznych naszyjniki z medalionem są jednymi z najlepszych prezentów biżuteryjnych. Ile książek, filmów i programów zawiera scenę, w której postać otwiera medalion, aby spojrzeć na zdjęcie ukochanej osoby w środku?

Ale nie musisz wybierać medalionu fotograficznego, ponieważ mogą być dość duże i nieporęczne. Nowoczesne, mniejsze medaliony mogą zawierać kamień szlachetny lub inny mały drobiazg o osobistym znaczeniu. W każdym razie ten rodzaj romantycznego instynktu nigdy nie wychodzi z mody.

W naszej kolekcji naszyjników z medalionami znajdziesz właśnie to. Zobacz także nasz asortyment naszyjników z wisiorkami.

5. Klasyczny pierścień

Po naszyjnikach, pierścionki są prawdopodobnie najstarszą formą biżuterii, jaką odziedziczył współczesny świat. I nietrudno zrozumieć, dlaczego.

Pierścionki zaręczynowe i obrączki to oczywiście głęboko zakorzenione tradycje. Pierścionki do układania w stosy i jeszcze większe sygnety mogą być modne, pozostając jednocześnie klasycznymi wzorami.

W przypadku najbardziej ponadczasowego pierścionka trudno jest pokonać prostą, zwykłą obrączkę z metalu szlachetnego lub pierścionek z pojedynczym klejnotem, który nigdy nie będzie wyglądał na przestarzały. Użycie kolorowego klejnotu pozwala osobie dodać błysk osobowości do stroju, jednocześnie zachowując go odpowiednio do miejsca pracy lub innego konserwatywnego otoczenia.

Odwiedź naszą kolekcję pierścionków do układania w stos, aby zapoznać się z przykładami prostych, gładkich i pojedynczych pierścionków. Przeczytaj także o tym, jak zbudować idealny stos pierścieni, aby uzyskać więcej inspiracji.

6. Złota biżuteria

Złota biżuteria z pewnością istnieje tak długo, jak istnieje obróbka metali. Jest to jedna z najbardziej cenionych variety biżuterii.

Jako najmniej reaktywny ze wszystkich metali, złoty metallic będzie trwał przez całe życie – i znacznie dłużej. W rzeczywistości najstarszy znany kawałek złotej biżuterii pochodzi sprzed prawie 7000 lat. Dowiedz się więcej o złotej biżuterii.

Złoto również zachowa swoją wartość. Jeśli zdecydujesz, że już nie chcesz lub nie lubisz złotej biżuterii, zawsze możesz ją przetopić i użyć ponownie, aby móc ją sprzedać za wartość złomu, która nadal prawdopodobnie będzie dość wysoka. Oznacza to, że złoto jest zawsze dobrą inwestycją, nawet w sensie czysto praktycznym.

Poza kwestiami praktycznymi, dawanie komuś złotej biżuterii jest przejawem miłości i wskazówką, że twój związek, przyjaźń lub związek rodzinny to długoterminowa inwestycja. To bardzo wyjątkowy prezent. Sprawdź naszą kolekcję złotej biżuterii.

Znalezienie dla niej najlepszych prezentów na biżuterię

Moda może polegać na zmianach, ale prawdą jest również, że im więcej rzeczy się zmienia, tym bardziej pozostają takie same.

Dlatego najlepsze biżuteryjne prezenty dla niej są ponadczasowe, a nie zależne od mody. Aby znaleźć kolejny idealny prezent, przyjdź i zobacz, co nowego w Simone Walsh Jewellery. Sprawdź także nasze podstawowe elementy garderoby dotyczące codziennej biżuterii, którą będzie nosić wielokrotnie.

Potrzebujesz więcej pomocy? Sprawdź nasze najlepsze wskazówki, jak wybrać wspaniałe prezenty dla kobiet.

Leave a Reply