Spośród wszystkich trendów jubilerskich styl bohemy jest jednym z najsilniejszych i najbardziej rozpowszechnionych trendów.

Craze w modzie bohemy osiągnął światową popularność na początku 2010 roku dzięki festiwalowi Coachella. Podczas gdy fashionable utrzymują się zwykle przez dwa do trzech lat po osiągnięciu szczytu popularności, styl bohemy jest nadal żywy w chwili obecnej.

A czy jest lepszy sposób na urozmaicenie swojej garderoby biżuterią inspirowaną bohemą? Od całkowicie naturalnych elementów inspirowanych naturą po nowoczesną biżuterię artystyczną — oto sześć artystyczne fashion biżuterii które sprawią, że twoje stroje będą się wyróżniać:

  1. Skóra i Pióra

Biżuteria z czeskich piór

Piękno biżuterii artystycznej tkwi w różnorodności materiałów użytych do jej wykonania. Unika zwykłej biżuterii z metalu i klejnotów, co czyni ją niesamowitą dla osób, które chcą przełamać monotonię swojego stroju.

Jednym z naszych ulubionych jest artystyczne połączenie skóry i piór. 10 styl to szczyt artystycznej mody i biżuterii. Ciężki wygląd skóry w kontraście z lekkim i figlarnym powiewem piór wypada niesamowicie dobrze.

Ta kombinacja świetnie sprawdza się w przypadku wyraźnych i warstwowych naszyjników. Możesz podążać za kolorystyką skóry (naturalne odcienie brązu), jeśli chcesz zachować dyskretność, lub możesz skorzystać z pełnego festiwalu kolorów z piór.

Stylizacja tego konkretnego projektu może być trudna, ale jeśli sięgasz po taką biżuterię, to dlaczego nie pochylić się nad nią w pełni? Połącz swój skórzany naszyjnik z lejącą się sukienką maxi i uroczą parą sandałów z paskami.

  1. Pierścień z kamienia naturalnego

Nie ma prawdziwego porządku, jeśli chodzi o biżuterię artystyczną. W rzeczywistości ten styl podkreśla, że ​​piękno często znajduje się w chaosie i niedoskonałościach.

Dlatego w wielu biżuterii artystycznej znajdziesz kamienie naturalne, które są tylko częściowo polerowane. Wrodzona konstrukcja materiału pozostaje centralnym punktem tego kawałka. To sprawia, że ​​ten konkretny wzór jest idealny do pierścionków, w których kamień jest centrum przyciągania.

W pierścionkach w stylu boho kamienie szlachetne i półszlachetne są tylko z grubsza ukształtowane do określonego rozmiaru wymaganego przez projekt. Obrączka za to jest zwykle również minimalna. Znajdziesz wiele pierścionków boho z dużą kamienną fasadą osadzoną na cienkiej złotej lub srebrnej opasce. To sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz nosić lub układać wiele pierścionków.

  1. Koraliki w bród

10 szczególny styl bohemy zbliża się do innego projektu biżuterii, Y2K. Jedyną różnicą jest to, że fasola bohemy jest bardziej naturalna, a kolory naśladują naturę.

Koraliki czeskie są wspaniałe na naszyjniki i bransoletki. Stylizacja, którą uwielbiamy, to używanie naszyjników z koralików jako bransoletek. Po prostu zawiń naszyjnik kilka razy wokół nadgarstka, aby stworzyć piękny warstwowy dodatek.

Biżuteria wykonana z koralików to świetny sposób na dodanie koloru do stroju. Jeśli chcesz biżuterii z czeskich koralików, która będzie pasować do każdego stroju, o jakim tylko pomyślisz, poszukaj tych w kolorach ziemi zmieszanych z bielą lub złotem. Są to neutralne kolory, które można łączyć z czymkolwiek. Ale nie bój się objąć kolorów! Będziesz zaskoczony rodzajem stylu, jaki możesz stworzyć.

  1. Biżuteria drewniana

Biżuteria wykonana z drewna to niedoceniana nisza wzornicza. Jeśli szukasz drewnianej biżuterii, to styl bohemy jest dobrym rozwiązaniem.

Czech drewniana biżuteria jest zawiły i bardzo delikatny. Zwykle zawierają geometryczne kształty i elementy natury, takie jak gwiazdy, kwiaty, a nawet krajobrazy. Jeśli chcesz mieć biżuterię, która wydaje się bardzo osobista, ręcznie rzeźbiona biżuteria z drewna nie zawiedzie.

Stylizacja drewnianej biżuterii może być dla niektórych myląca. Ale ogólna zasada jest taka, aby zawsze nosić z nią lekkie ubranie. Drewniana biżuteria będzie miała problemy z dopasowaniem do skóry i ciemnych odcieni dżinsu. To sprawia, że ​​drewniana biżuteria jest idealnym wiosenno-letnim dodatkiem.

  1. Bransoletki przyjaźni ze starej szkoły

Jeśli wzdrygasz się na myśl o plastikowych bransoletkach przyjaźni z gimnazjum, to nie jesteś sam. Ponieważ jednak stare fashionable powracają w świeży i unowocześniony sposób, być może zechcesz usłyszeć nas o tym, jak odzyskać ten ukochany klasyk.

Bransoletki przyjaźni są chlebem powszednim czeskiej mody. Doskonale odzwierciedlają styl życia, o którym mówi ten trend – miłość, pokój i beztroskę. Ale nie martw się, ponieważ dzisiejsze bransoletki przyjaźni są o wiele bardziej stylowe, niż będziesz je nosić, ponieważ wyglądają świetnie, a nie jako zobowiązanie wobec twojego przyjaciela.

Bransoletki przyjaźni Bohemia są wykonane z szerokiej gamy materiałów. Obejmuje to wszystko, od tkanin po kamienie szlachetne i metale.

Najlepszą rzeczą w tworzeniu artystycznych bransoletek przyjaźni jest to, że możesz zdobyć taką, która może symbolizować wszelkie cechy lub uczucia, które masz w bransoletce. Wiele materiałów używanych do wyrobu biżuterii artystycznej ma różne znaczenia, więc od Ciebie zależy, co chcesz przekazać.

  1. Biżuteria z makramy

Czeska biżuteria uwielbia elementy, które pokazują, ile czasu i wysiłku w nią włożyłeś. Wiele biżuterii w tym stylu jest ręcznie robionych, a jej tworzenie wymaga specjalnych umiejętności.

Biżuteria z makramy jest jednym z nich. Kolorowe sznurki i włóczki są bardzo popularnymi materiałami w artystycznym designie. Twórcy biżuterii wykorzystują jego wszechstronność jako materiału do tworzenia pięknych i niepowtarzalnych elementów, które są wyjątkowo trudne do wykonania przy użyciu metalu. W rezultacie będziesz mieć różne elementy, które pokazują miłość i troskę, a jednocześnie są piękne.

Ten artystyczny styl najlepiej pasuje do wyrazistych kolczyków i naszyjników na szelkach. Zalecamy wybór większych kawałków, które pokazują zawiłość makramy. Podczas stylizacji możesz ją sparować z biżuterią wykonaną z lżejszych metali, która odzwierciedla delikatność biżuterii artystycznej.

Jeśli chodzi o strój, kluczem jest zachowanie luzu. Biżuteria z makramy jest bardzo świeża i zabawna, dlatego sugerujemy zrobić to samo dla swoich ubrań. Ponieważ sama biżuteria ma zwykle gęstą teksturę, utrzymuj swój strój lekki dzięki tkaninom, które nie będą się kłócić. Świetnie sprawdzą się lekkie tkaniny, takie jak len, sztuczny jedwab i bawełna.