5 wskazówek dotyczących przepływów pieniężnych dla niezależnych sprzedawców detalicznych w październiku

Zbliża się sezon świąteczny, z którego cieszy się każdy detalista, ponieważ przepływ gotówki wydaje się, że będzie lepiej. Złagodźmy to trochę, ponieważ Boże Narodzenie 2022 przypada w niedzielę, co usuwa jeden z tych ważnych dni generujących sprzedaż, ponieważ ludzie mogą nie mieć wolnego poniedziałku.

10 post dotyczy bardziej tego, gdzie wydać 10 przepływ gotówki, niż tego, jak go zatrzymać.

Dzieje się tak, ponieważ, jak wspomniałem w poście z ostatniego miesiąca, w ciągu najbliższych kilku miesięcy przychody wzrosną, zyski rozkwitną, a wszelkie napięcia związane z przepływami pieniężnymi staną się odległym wspomnieniem. Mimo wyzwań związanych z łańcuchem dostaw w tym roku, większość detalistów zrealizuje większość swoich zysków w ostatnim kwartale.

Mimo to rozważny sprzedawca skorzysta z okazji, aby zaplanować chudsze miesiące, które nadejdą w Nowym Roku po zakończeniu imprezy.

5 wskazówek dotyczących przepływów pieniężnych dla sprzedawców detalicznych w październiku

Sprawdź ponownie swój roczny budżet

Analiza obecnego budżetu i korekta oparta na rzeczywistych wynikach zapewni bardziej realistyczny obraz nadchodzących miesięcy. Jeśli jesteś wykupiony, nie licz na to, że wszystko się sprzeda – wymyśl promocje, aby być szczupłym w styczniu. Na lepsze lub gorsze, możesz odpowiednio zaplanować swoje przychody i wydatki. Możesz się cofnąć, jeśli spodziewasz się niższych przychodów lub rozszerzyć linię produktów, jeśli masz świetny rok. Tak czy inaczej, Twoja firma będzie lepiej przygotowana do dokładnej obsługi Twoich klientów.

Zainwestuj w planowanie podatkowe

Podatnik zawsze przychodzi w najgorszym momencie. Teraz nadszedł czas, aby zmierzyć się z tym problemem bezpośrednio.

Po prostu świadomość, że twoja potencjalna odpowiedzialność to połowa sukcesu. Szczególnie ważne jest, aby być proaktywnym w tych sprawach i zarezerwować odpowiednią ilość środków, ponieważ IRS może cię zamknąć, jeśli nie wywiążesz się ze swoich zobowiązań. I cokolwiek zrobisz, musisz terminowo płacić kwartalniki!

Skorzystaj z rabatów dostawcy

Duże zakupy inwentarza są normą na jego porę roku. Jeśli środki są dostępne, skorzystaj ze zniżek dla dostawców, aby dokonać wcześniejszej płatności. ROI może być znaczny i ogromnie zwiększyć zyski. Wszelkie tymczasowe uciski zostaną poluzowane w ciągu najbliższych kilku tygodni. Ponadto zyskasz dobre zaufanie u swoich sprzedawców.

Dokonuj dużych zakupów przed końcem roku

Oprócz obniżenia ogólnego zobowiązania podatkowego zakup nowej infrastruktury lub innych elementów służących do budowania biznesu jest inwestycją w Twoją firmę w czasie, który przyniesie najlepsze rezultaty.

Z pewnością te zakupy powinny być zaplanowane z wyprzedzeniem i brać pod uwagę przepływy pieniężne, więc sporządź listę życzeń na początku roku i bądź gotowy do działania, jeśli pieniądze staną się dostępne w październiku.

Spłać dług

Zawsze dobrze jest spłacać drogie karty kredytowe, zwłaszcza gdy płatności nie spowodują pogorszenia innych planów biznesowych. Podobnie jak rabaty dla sprzedawców, pieniądze zaoszczędzone na odsetkach mogą znacznie wzmocnić, skądinąd anemiczny, wynik finansowy.

5 wskazówek dotyczących przepływów pieniężnych use.jpg

Ostatnia myśl

Październik to czas, w którym jako właściciel widzisz, jak Twój biznes kwitnie. Jest dużo stresu i irytacji, ale te wskazówki dotyczące przepływów pieniężnych należy traktować jako okazję do pochwalenia się zyskami jako sprzedawca.

Spojrzenie w przyszłość, planowanie i wykorzystywanie okazji o tej porze roku może sprawić, że różnica między świętowaniem Nowego Roku a popadnięciem w przygnębienie jest ogromna. Wybierz teraz, abyś był szczęśliwy.

Usiądźmy na Zoom i stwórzmy własny plan dla Ciebie

Leave a Reply