Wszyscy chcemy mieć możliwość robienia pięknych zdjęć ręcznie robionej biżuterii, ale czasami może być trochę trudne, aby zdjęcia wyglądały dokładnie tak, jak chcemy. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby rozwinąć swoje umiejętności fotograficzne!

#1 – Używaj naturalnego światła. Biżuteria pięknie fotografuje w rozproszonym świetle naturalnym, czyli nie w bezpośrednim świetle słonecznym, ale nadal wykorzystując naturalne światło z zewnątrz. Wskazówka: sfotografuj swoją biżuterię przy oknie. Poniższe zdjęcie zostało zrobione na zewnątrz, gdy słońce nie było już bezpośrednio nad nim.

#2 – Spraw, aby Twoja biżuteria była głównym tematem zdjęć. Pamiętaj, aby usunąć wszelkie rozpraszające elementy tła ze zdjęcia i użyć rekwizytów, aby uatrakcyjnić biżuterię, a nie odwracać od niej uwagi. Kiedy ktoś patrzy na zdjęcie, chcesz, aby przede wszystkim zobaczył biżuterię, a wszystko inne drugorzędne. Mimo że powyższe zdjęcie wykorzystuje pocztówkę jako rekwizyt, biżuteria jest nadal głównym tematem obrazu.

#3 – Noś białą koszulę podczas robienia zdjęć. Jeśli podczas fotografowania nosisz białą koszulę, stajesz się swoim własnym białym reflektorem i pomagasz rozjaśnić swoje zdjęcia. Celem są ładne, wyraźne i jasne zdjęcia. Upewnij się, że Twoje zdjęcia nie są zbyt ciemne lub mają zbyt wiele cieni, w których nie widać biżuterii. Dodatkowa wskazówka: bezpośrednie (nierozproszone) jasne światło tuż nad obszarem fotografowania spowoduje cienie.

#4 – Pokaż skalę lub fotografię na modelu lub popiersiu. Osobiście ktoś byłby w stanie zobaczyć rozmiar biżuterii i najprawdopodobniej podniósłby ją do siebie, aby spojrzeć na nią w lustrze. Twoje zdjęcia są pomostem między zakupami online a fizycznymi zakupami. Pokazanie biżuterii na osobie pomaga klientowi wyobrazić sobie, jak by na nim wyglądała i może pomóc w sprzedaży. Pomoże im również określić rozmiar kawałka.

#5 – Zachowaj wierne kolory podczas edycji. Używanie filtrów i dostosowywanie zdjęć tak, aby wyglądały „właściwie”, jest bardzo kuszące, ale nie chcesz tego robić kosztem zniekształcania rzeczywistości. Jeśli masz fioletową i zieloną bransoletkę, nie chcesz tak bardzo edytować zdjęcia, że ​​teraz wygląda na różowo-żółte (ponieważ klient widzi na zdjęciu to, czego oczekuje, że pojawi się pod jego drzwiami). Upewnij się tylko, że podczas edycji zachowasz wierne kolory i dopasuj je do rzeczywistego projektu.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących fotografowania ręcznie robionej biżuterii, obejrzyj wideo:

Polecane Wideo: Wskazówki dotyczące sprzedaży ręcznie robionej biżuterii Odcinek 5: Fotografowanie ręcznie robionej biżuterii

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera, aby otrzymywać wszystkie najlepsze filmy, porady, projekty i nie tylko bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej!