Wskazówki dotyczące makijażu w tym monsunie

Jest pora monsunowa i wiele makijażu zostało zniszczonych z powodu nagłej ulewy. Musiałeś mieć swoje spotkania z nagłym deszczem, który skutkował cieknącymi oczami pokrytymi tuszem do rzęs i zepsutym makijażem. Oczywiście do wyboru są warianty wodoodporne, dlatego warto zapoznać się z naszymi wskazówkami i sugestiami, które pomogą Ci perfekcyjnie nosić makijaż,

02220702 1 NAWILŻAJĄCY 1
Nawilżaj w ten monsun
  • Nawilżać: Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest regularne nawilżanie skóry, ponieważ przez większość czasu pogoda byłaby wilgotna. Wilgotna pogoda może wysuszać skórę, dlatego należy ją regularnie nawilżać. Upewnij się, że masz pod ręką dobry balsam, abyś mógł go użyć przed nałożeniem makijażu.
02220702 2 OCZYŚĆ
Oczyść w 10 monsun
  • Oczyścić: Musisz mieć pod ręką dobry środek ściągający, aby dokładnie oczyścić skórę. Wystarczy namoczyć w nim trochę bawełny, a następnie przetrzeć nim twarz powinno to pomóc w oczyszczeniu skóry. Możesz również użyć toniku, a następnie użyć podkładu przed nałożeniem makijażu. Należy pamiętać, że to pora deszczowa, a użycie podkładu powinno pozwolić na dłuższe utrzymanie makijażu i nie spływać po twarzy w plamy.
02220702 3 MAKIJAŻ W PROSZKU
Makijaż pudrowy w tym monsunie
  • Makijaż pudrowy: Jedną z najlepszych wskazówek, które na pewno otrzymasz, jest to, że musisz użyć więcej pudrów i trochę kremu. Musisz także rozjaśnić kremy nawilżające i korektory pamiętaj tylko, że w każdej chwili możesz złapać się deszczu. Biorąc to pod uwagę, możesz zdecydować się na makijaż pudrowy i uzyskać efekt matowy, a ponadto makijaż pudrowy utrzyma się dłużej przy wilgotnej pogodzie.
02220702 4 FOLIE DO UST
Odcienie ust w tym monsunie
  • Barwniki do ust: Musisz iść na pomadki ze względu na wilgotną pogodę. Możesz iść po błyszczyk lub szminkę na bazie kremu, ale obie wykrwawią się w tym wilgotnym sezonie. I właśnie dlatego musisz postawić na pomadki i unikać jasnych czerwieni i szkarłatnych odcieni, a zamiast tego wybrać brązy lub różowe odcienie – dążyć do matowego wykończenia, a to powinno być w sam raz, biorąc pod uwagę deszcz.
02220702 5 MASKARA
Tusz do rzęs w tym monsunowym
  • Tusz do rzęs: Choć trudno w to uwierzyć, ludzie używają tuszu do rzęs, a raczej Khol od ponad 4000 lat. Pomyśl o starożytnym Egipcie, a otrzymasz obraz Starożytni egipscy robotnicy nawet strajkowali, domagając się więcej kholu dla swoich oczu. W każdym razie w tej deszczowej porze musisz zdecydować się na wodoodporny tusz do rzęs. Na pewno nie chcesz, aby tusz do rzęs spływał i psuł cały makijaż – bo tak może się stać, gdy zdecydujesz się na zwykły rodzaj. Dlatego upewnij się, że o tej porze roku używasz wodoodpornego tuszu do rzęs.
02220702 6 WODOODPORNE KREDKI DO OCZU
Wodoodporne eyelinery w tym monsunie
  • Wodoodporny eyeliner: Eyelinerem możesz rozjaśnić oczy i bez niego żaden makijaż nie byłby idealny. Ale w sezonie monsunowym trzeba iść na wodoodporne eyelinery. I pamiętaj, że używanie eyelinera na dolnych powiekach nie jest wcale takie bezpieczne, więc po prostu używaj ich na najwyższych powiekach.
  • Róż pudrowy: Możesz zastosować róż, aby podkreślić kości policzkowe i dodać koloru twarzy. Biorąc pod uwagę, że jest to pora deszczowa i przez większość czasu będzie wilgotna pogoda, możesz zdecydować się na róż do policzków na bazie pudru, a nie kremowy – to powinno pomóc w utrzymaniu makijażu.
02220702 8 CIEŃ DO OCZU
Cień do powiek w 10 monsun
  • Cień do powiek: To samo dotyczy każdego cienia do powiek, którego możesz użyć. Pamiętaj tylko, aby w porze monsunowej używać pasteli, kremowego różu, beżu i innych podobnych odcieni. Te odcienie powinny pomóc uzupełnić resztę Twojego makijażu i upewnić się, że używasz formy pudru, a nie jakiegokolwiek innego wariantu.
02220702 9 JASNY MAKIJAŻ
Lekki makijaż w ten monsun
  • Lekki makijaż: Pamiętaj, że to pora monsunowa, więc mniej zawsze znaczy lepiej. Wybierz lekką bazę pod makijaż, która pomoże Twojej skórze lepiej oddychać. Pamiętaj, że pogoda będzie wilgotna i prawdopodobnie również będziesz się bardziej pocił. Musisz więc nałożyć lekki makijaż, który w razie potrzeby możesz z łatwością retuszować. Dobrym pomysłem byłoby wybranie makijażu pudrowego, a nie jakiegokolwiek innego wariantu, aby makijaż trwał dość długo. I pamiętaj, że gdy się pocisz, Twój makijaż może być niejednolity, dlatego noszenie lekkiej bazy do makijażu ma sens.
02220702 10 BRWI
Brwi w tym monsunie
  • Brwi: Dobrym pomysłem byłoby przycięcie i wymodelowanie brwi, zwłaszcza jeśli zaplanowałaś ważny wieczór poza domem. Możesz udać się do dowolnego salonu kosmetycznego i za pomocą ołówków do brwi zmienić kształt i uzupełnić brwi. To z pewnością powinno pomóc Ci wyglądać jak najlepiej.

Oto niektóre z podstawowych wskazówek i sugestii dotyczących makijażu, których będziesz potrzebować w tym sezonie monsunowym. I pamiętaj, że równie ważne jest, abyś zdrowo się odżywiał i przez cały czas przestrzegał ścisłej diety. Powinno to umożliwić Ci utrzymanie dobrej promiennej skóry i ładnej cery przez cały czas. Po prostu upewnij się, że Twój organizm otrzymuje codziennie wymagane minerały, witaminy i składniki odżywcze, a Ty powinieneś wyglądać o wiele lepiej. Pamiętaj tylko, że jeśli dany makijaż powoduje wysypkę, musisz zaprzestać używania tej konkretnej marki. Możliwe, że rozwinęła się alergia na związek zawarty w tym makijażu. Ale dobrą wiadomością jest to, że istnieje tak wiele produktów do makijażu, że powinieneś być w stanie wybrać taki, który nie powoduje żadnych niepożądanych reakcji na twoją skórę. Dzięki tym sugestiom powinnaś być w stanie wybrać właściwy makijaż i w rezultacie wyglądać świetnie.